Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Věž staré radnice

Vzhůru k výškám aneb vystoupejte 100 schodů na věž staré radnice. Odměnou Vám bude Třeboň se jejími skvosty jako na dlani.

Rozhlédněte se!

Z ochozu věže staré radnice budete mít Třeboň s jejími skvosty jako na dlani. Odměnou za námahu při výstupu vám bude pohled na historické jádro města a otevře se vám i překrásný výhled na všechny světové strany do okolí - na Kopeček, na rybník Svět, na Mokrá luka a jejich seníky. Vzdálenější kulisu pak doplňuje například král rybníků Rožmberk nebo Dunajovická hora. Při dobré viditelnosti lze dohlédnout až na Novohradské hory.

VĚDĚLI JSTE, ŽE...

...povinností hlásného, věžníka či věžného bylo nejen hlásit čas, ale také sledovat okolí a v případě požáru či jiného nebezpečí zvonit na zvonek na ochozu?

Seznamte se!

Třeboň má své neopakovatelné kouzlo, jímž si podmaňuje ty, kteří přicházejí s očima otevřenýma. Její krása pak obzvláště vynikne z nadhledu. Přijměte tedy pozvání k návštěvě věže staré radnice. Je symbolem a jednou z dominant města již po staletí...

Tato 31 m vysoká čtyřboká věž s ochozem, hodinami a cibulovitou střechou, jak ji známe dnes, byla v r. 1638 jako součást staré radnice přestavěna vlašským mistrem stavitelem Jakubem Corabellem s finančím přispěním samotného císaře Ferdinanda III.

Zatímco v historii se z ochozu věže ohlašoval požár nebo jiná nebezpečí, dnes nabízí jedinečné výhledy na hisroické jádro města i okolní krajinu. Ukáže vám Třeboň i její široké okolí v celé kráse...

Tak tedy vzhůru!

Cestou na ochoz radniční věže čeká na návštěvníky 100 schodů. Ale žádný strach! Poté, co vyšlápnete točité vřetenové schodiště, si můžete odpočinout v mezipatrech a cestou vzhůru zhlédnout příležitostné výstavy, přečíst i zajímavé informace, či řešit kvízy.

Věž žije!

Kromě běžných prohlídek ožívá věž i kulturními akcemi, příležitostnými výstavami, besedami a akcemi pro děti. Nenechte si ujít mimořádnou atmosféru ztemnělé věže při svíčkách třeba během letních DostaVĚŽníček!

 

Otevírací doby památek

Přehled otevírací doby třeboňských památek pro turisty i místní návštěvníky. V přehledu najdete také odkazy na webové stránky jednotlivých objektů.

Dozvědět se více

V termínu 24. 9. 2018 - 15. 10. 2018 bude z důvodu opravy schodiště  věž uzavřena!

 


Kalendář akcí
<< říjen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Facebook