Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Věž staré radnice

Vzhůru k výškám aneb vystoupejte 100 schodů na věž staré radnice. Odměnou Vám bude Třeboň se jejími skvosty jako na dlani.

Rozhlédněte se!

Z ochozu věže staré radnice budete mít Třeboň s jejími skvosty jako na dlani. Odměnou za námahu při výstupu vám bude pohled na historické jádro města a otevře se vám i překrásný výhled na všechny světové strany do okolí - na Kopeček, na rybník Svět, na Mokrá luka a jejich seníky. Vzdálenější kulisu pak doplňuje například král rybníků Rožmberk nebo Dunajovická hora. Při dobré viditelnosti lze dohlédnout až na Novohradské hory.

VĚDĚLI JSTE, ŽE...

...povinností hlásného, věžníka či věžného bylo nejen hlásit čas, ale také sledovat okolí a v případě požáru či jiného nebezpečí zvonit na zvonek na ochozu?

Seznamte se!

Třeboň má své neopakovatelné kouzlo, jímž si podmaňuje ty, kteří přicházejí s očima otevřenýma. Její krása pak obzvláště vynikne z nadhledu. Přijměte tedy pozvání k návštěvě věže staré radnice. Je symbolem a jednou z dominant města již po staletí...

Tato 31 m vysoká čtyřboká věž s ochozem, hodinami a cibulovitou střechou, jak ji známe dnes, byla v r. 1638 jako součást staré radnice přestavěna vlašským mistrem stavitelem Jakubem Corabellem s finančím přispěním samotného císaře Ferdinanda III.

Zatímco v historii se z ochozu věže ohlašoval požár nebo jiná nebezpečí, dnes nabízí jedinečné výhledy na hisroické jádro města i okolní krajinu. Ukáže vám Třeboň i její široké okolí v celé kráse...

Tak tedy vzhůru!

Cestou na ochoz radniční věže čeká na návštěvníky 100 schodů. Ale žádný strach! Poté, co vyšlápnete točité vřetenové schodiště, si můžete odpočinout v mezipatrech a cestou vzhůru zhlédnout příležitostné výstavy, přečíst i zajímavé informace, či řešit kvízy.

Věž žije!

Kromě běžných prohlídek ožívá věž i kulturními akcemi, příležitostnými výstavami, besedami a akcemi pro děti. Nenechte si ujít mimořádnou atmosféru ztemnělé věže při svíčkách třeba během letních DostaVĚŽníček!

 

Prohlídka věže staré radnice

Chtěli byste vidět  malebnou Třeboň z ptačí perspektivy a navíc nahlédnout do útrob věže staré radnice? A nebo Vás více láká ojedinělá architektonická památka, která se nedávno proměnila v centrum buddhistického umění? Prohlídku těchto a ještě dalších pamětihodností v Třeboni zajišťuje Turistické informační středisko.

Dozvědět se více

 

 

Otevírací doby památek

Přehled otevírací doby třeboňských památek pro turisty i místní návštěvníky. V přehledu najdete také odkazy na webové stránky jednotlivých objektů.

Dozvědět se více

Kalendář akcí
<< prosinec 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Facebook

 

Třeboňský svět
Slavnostní kolaudace půdních prostor na gymnáziu

Slavnostní kolaudace půdních prostor na gymnáziu

V rekordním čase se na třeboňském gymnáziu podařilo zrealizovat projekt půdní vestavby.

Zpravodaj Třeboňský svět

Ohlédnutí za hlavní turistickou sezónou

Ohlédnutí za hlavní turistickou sezónou

Jaká byla hlavní turistická sezóna v Třeboni z pohledu Turistického informačního centra?

Zpravodaj Třeboňský svět

... přejít na všechny články