Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Když hudba hraje divadlo - hudebně-divadelní představení

Zveme vás na kouzelný večer plný hudby, emocí a divadelní atmosféry, který vás zavede zpět do 19. století.

Datum konání akce:15.6.2025
Čas konání:17:00 - 18:30
Cena:300 - 390 Kč
Místo:Schwarzenberský sál
Organizátor:Odbor kultury a CR
On-line:

V romantickém prostředí renesančního zámku Třeboň ožije éra elegance, noblesy a uměleckého rozkvětu.

V krásných prostorách Schwarzenberského sálu se odehraje stylizované hudebně-divadelní představení, umocněné dobovými kostýmy a scénickým ztvárněním.
Těšit se můžete na slavné operní, operetní, muzikálové i filmové melodie v podání dua, které propojuje atmosféru hudby minulých časů se svěží energií současnosti.

 

Veronika Canti – soprán
- vystudovala sólový operní zpěv na konzervatoři v Teplicích, je absolventkou magisterského studia „Teologie služby“
na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a absolventkou bakalářského oboru „Filosofie a společenské vědy“
na Univerzitě Hradec Králové
- zúčastnila se několika národních i mezinárodních pěveckých soutěží
- disponuje velkým hlasovým rozsahem a díky zajímavé barvě hlasu a velkému pěveckému rozsahu, byla schopna již během svého studia na konzervatoři v Teplicích nastudovat úctyhodný repertoár
- operní zpěv studovala pod vedením několika skvělých pedagogů (Heleny Matyášové, MgA. Josefa Průdka a Mgr. Barbory de Nunes Cambraia)
- absolvovala „Mistrovské pěvecké kurzy“ u paní Gabriely Beňačkové, u pana Maestra Petera Dvorského a paní Barbory de Nunes Cambraia
- již během studií debutovala se Severočeskou filharmonií v Teplicích pod vedením pana dirigenta Petra Vronského
a následně i s Lázeňským orchestrem v Třeboni pod vedením pana dirigenta Josefa Zaplatílka
- kromě operních skladeb zejména z období klasicismu a romantismu, můžete v jejím repertoáru najít i operetní árie, muzikálové a filmové melodie či písně 19. až 21. století
- v současné době vystupuje nejen v Čechách, ale i v zahraničí

Mgr. et Mgr. Vladimír Heuler, Ph.D. – klavír
- je absolventem dvou magisterských studií „Učitelství německého jazyka a literatury a Učitelství hudební výchovy pro základní a střední školy“ a „Učitelství hudby, hry na nástroj a klavírní pedagogiky pro střední školy“. Rovněž absolvoval postgraduální doktorské studium na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v oboru „Hudební teorie a pedagogika“.
- Hru na klavír studoval pod vedením MgA. Lenky Hejnové, PhD., dále se zdokonaloval na JAMU v Brně u prof. MgA. Aleny Vlasákové a prof. MgA. Jana Jiraského, Ph.D.
- pedagogické činnosti se věnuje již více něž 18 let v České republice i v Německu
- je členem Asociace učitelů hudební výchovy a pravidelně zasedá v porotách hudebních soutěží v České republice a v Německu
- během studií se stal laureátem moha českých i mezinárodních interpretačních soutěží, získal ocenění od rektorů univerzit a hejtmanů krajských měst
- vystoupil s Filharmonií Hradec Králové a Komorní filharmonií Pardubice
- tři roky působil v angažmá v Gerhart-Hauptmann-Theater v Zittau, kde účinkoval v divadelní hře Comedian Harmonists (role klavíristy Erwina)
- v současné době se aktivně věnuje korepetitorské i koncertní činnosti v Čechách i v zahraničí.


Kalendář akcí
<< červen 2025 >>
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Aktuálně

Královny - činohra od ochotníků DS Tyl Dačice

6. června 2025 v 19.30- Divadlo J.K.Tyla
Lázeňský pokoj možná nevypadá jako vhodné místo pro komedii, ale opak je pravdou.... Kde je humor, je i naděje...

TDF: Jméno - Divadlo Verze

9. června 2025 v 19.30- Divadlo J.K.Tyla
První z představení letošního ročníku Třeboňského divadelního festivalu. Vtipná, krutá, dojemná i chytrá komedie o mužích, ženách a jejich vztazích.

Jarní košt vín s trhem

V Třeboni to zavoní vínem – přijďte na Košt vín! Přijďte ochutnat to nejlepší z českých a moravských vinic, potěšit své smysly jedinečnou atmosférou a strávit den plný chutí, vůní a zážitků.

Závěrečné představení - Baletní školička Farkotová

15. června 2025 v 14.00- Divadlo J.K.Tyla
Na závěrečném vystoupení uvidíte variace z baletů a taneční choreografie.

... přejít do archivu aktualit