Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Prohlídky s paní lékárníkovou

Poznejte paní lékárníkovou a zjistěte jak to chodilo v lékárnách, jaké byly nemoci a proč se náš dům jmenuje Zámecká lékárna. Zalistujete i v dobové literatuře.

Datum konání akce:11.7.2025
Čas konání:10:10 - 17:20
Místo:Zámecká lékárna
Organizátor:Zámecká lékárna Třeboň

Lékárna je v našem domě poprvé zmiňována v polovině 18.stol. Lékárník si pronajímal prostory od vrchnosti a v přízemí domu také bydlel společně se  svojí rodinou a personálem. V domě se léky vydávaly, připravovaly, míchaly. Byl zde sklad ingrediencí a na půdě se sušily bylinky. Byt lékárníka se rozšiřoval podle velikosti rodiny a na nádvoří, kde je dnes kašna s ježkem, byla laboratoř s tekoucí vodou napojená na odpad !

Historie lékáren je zajímavá, navazuje na učení alchymistů a naše paní lékárníková vás s ní seznámí. Projdete si přízemí domu, některé místnosti 1.patra, seznámíte se s dobovou literaturou, budete poznávat bylinky a nakonec ochutnáte některý z našich bylinkových čajů. 

Prohlídka je hezký zážitek, má vynikající recenze od návštěvníků. Nenechte si jí ujít ve vybraných termínech. 

V hlavní roli paní lékárníkové je studentka Eva Blažková. 

Opakovani akce

Prohlídky s paní lékárníkovou

30.7.2025
10:10-17:20
Zámecká lékárna
Poznejte paní lékárníkovou a zjistěte jak to chodilo v lékárnách, jaké byly nemoci a proč se náš dům jmenuje Zámecká lékárna. Zalistujete i v dobové literatuře.

Kalendář akcí
<< červenec 2025 >>
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Aktuálně

Muzeum a Galerie Třeboň

Otevřeno út–ne 10:00-17:00
Srdečně Vás zveme do Muzea a Galerie města Třeboně, která se nově otevírá ve zrekonstruovaných prostorech budovy bývalé radnice.

Historické slavnosti Jakuba Krčína 2025

V pátek 18. července uplyne letos 490 let od narození slavného stavitele rybníků Jakuba Krčína. 28. ročník tradičních městských slavností připomene obyvatelům i návštěvníkům Třeboně tuto významnou historickou osobnost.

Komentované prohlídky Galerie buddhistického umění

ČERVENEC a SRPEN
Objevte duchovní poklad ukrytý ve vodárenské věži!

Workshop malování mandal

20. července v 17.00 - Galerie buddhistického umění
Vytvořte si vlastní mandalu, tečku po tečce. Zveme vás na letní Workshop kreslení tečkovaných mandal, který proběhne v sobotu 20. července od 17.00 v inspirativním prostředí Galerie buddhistického umění v Třeboni.

... přejít do archivu aktualit