Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Koncert na podporu rekonstrukce varhan

Přijměte pozvání na benefiční koncert na podporu rekonstrukce varhan v kostele sv. Jiljí a Panny Marie Královny. Je to další z počinů občanského sdružení JSMETADY z.s. vedené umělcem Janem Mladovským, které aktivně propaguje v Třeboni současné umění a zároveň poukazuje historické návaznosti na Třeboňské umění a kulturu minulosti.

Datum konání akce:15.10.2018
Čas konání:19:00 - 21:00
Místo:Kostel sv. Jiljí a Panny Marie Královny

Capella Regia Praha

Přední pražský barokní ansámbl zahraje hudbu skladatelů 18. století jako Pergolesi, Zelenka, Brixi, Gassmann, Kalous a další z hudebního archivu augustiniánského kláštera v Třeboni. Dr. Jan Stockigt, vůdčí znalec hudby 18. století a Jana Dismase Zelenky, promluví na téma tranzitu hudby a hudebníků z Itálie a Rakouska na sever přes České země, který následně podstatně ovlivnil hudební svět severní Evropy.

 

Program

1) Florian Leopold Gassmann (1729 – 1774) - Sinfonia in B

2) Dr. Jan Stockigt – Úvod

3) Jan Dismas Zelenka (1679 - 1745)

Ave Crucis, ave lignum (from oratorio Deus Dux)

4) Anonymus (z Třeboňského notového archivu)

Ecce Homo Oratorio (Excerpts) Sinfonia Recitativo – Pilatus Peccator

Ecce homo agellatus – Pilatus Basso Recitativo – Homo justus Popule meus Miserere – Quartetto

5) Giovanni Battista Pergolesi (1710 – 1736) (z Třeboňského notového archivu)

Stabat Mater dolorosa Oratorio. (Excerpts) Stabat mater (Duetto) Cujus animam gementem (Soprano solo) O quam tristis et a icta (Duetto) Que moerebat cum videbat (Alto solo) Quando corpus (Duetto)

6) František Xaver Brixi (1732 – 1771)

Sinfonia in C (Crux morientis Jesu Christi)

7) Václav Kalous (z Třeboňského notového archivu) (1715 - 1786) - Missa S. Apoloniae in C Kyrie Gloria Summa

 Capella Regia Praha

Veronika Vojířová – soprán, Petra Noskaiová – mezzosoprán, Martin Javorský – ternor, Ivo Hrachovec – bas, Adéla Štajnochrová, Lucie Sedláková Hůlová, Viktor Mazáček, Petr Zemanec – housle, Martin Stupka – viola, Lukáš Polák – violoncello, Ondřej Štajnochr – kontrabas, Jaroslav Rouček – trompeta, Rastislav Kozoň, Lucie Ročkaiová – hoboj, řídí – Robert Hugo

 

Vstupné činí 200 Kč, vstupenky budou k zakoupení na místě.

 

Tento rok se JSMETADY z.s. mimo jiné spojilo s australskými benefaktory a milovníky umění Frankem a Winnie Mayovými, australskou muzikoložkou Jan Stockigtovou a pražským impresáriem, dirigentem a varhaníkem Robertem Hugem, aby uspořádali benefční koncert na pomoc a propagaci rekonstrukce vzácných místních varhan z 18. století. Nástroj je spojován s rozsáhlou sbírkou hudebnin bývalého Augustiniánského kláštera z velké části ze stejného období, která se zachovala v Třeboňském kostelním archivu dodnes, poukazujíce na další období rozkvětu Třeboňské kultury, jemuž tentokrát dominovala barokní hudba.


Kalendář akcí
<< říjen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Aktuálně

Fantom divadla - termín přesunut

23. listopadu v 17.00, 19.00, 21.00
Dnešní představení Fantoma divadla se bohužel z důvodu nemoci RUŠÍ. Pokud chcete zažít netradiční kostýmovanou prohlídku historického divadla J. K. Tyla s romantickým preludováním, letos poslední příležitost máte v náhradním termínu 23. listopadu! Rezervujte si svá místa včas. Kapacita je velmi omezena.

Těšte se na pohádky

27. října - 11. listopadu
Nechte se vtáhnout do kouzelného světa pohádek! Divadlo J. K. Tyla se svou loutkovou scénou se již těší na dětské publikum, pro které je připraveno celkem osm představení. Program Pohádkové Třeboně je určen především pro předškolní a mladší školní věk, jistě ale potěší i dospěláky s dětskou duší. Začátky pohádek jsou vždy v 15.30.

Semaforské retro aneb Vyvěste fangle

27. října v 19.30
Pamatujete tu o malé Babetě, která šla do světa nebo o pramínku vlasů, který ustřihnu potají? Chtěli byste si je, ale i další semaforovské fláky, brouknout? Tak si udělejte volno v sobotu 27. října a zaskočte do Divadla J. K. Tyla. Semaforské retro aneb Vyvěste fangle vám nabídne dobře známé písničky dvojky Suchý+Šlitr. Vstupenky na vás čekají v TICu nebo online na www.itrebon.cz.

Připomínka a oslava vzniku ČR

27. - 28. října
Vzpomínka na významnou událost před 100 roky. U Památníku obětem zla oslavíme v neděli 28. října vznik samostatného Československa. V Domě Štěpánka Netolického bude celý den běžet videoprezentace 100 let třeboňských objektivem fotoaparátu. Všem dobře známé semaforské písničky připomene představení v divadle Semaforské retro v sobotu 27. října.

... přejít do archivu aktualit