Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Koncert na podporu rekonstrukce varhan

Přijměte pozvání na benefiční koncert na podporu rekonstrukce varhan v kostele sv. Jiljí a Panny Marie Královny. Je to další z počinů občanského sdružení JSMETADY z.s. vedené umělcem Janem Mladovským, které aktivně propaguje v Třeboni současné umění a zároveň poukazuje historické návaznosti na Třeboňské umění a kulturu minulosti.

Datum konání akce:15.10.2018
Čas konání:19:00 - 21:00
Cena:200 - 0 Kč
Místo:Kostel sv. Jiljí a Panny Marie Královny

Capella Regia Praha

Přední pražský barokní ansámbl zahraje hudbu skladatelů 18. století jako Pergolesi, Zelenka, Brixi, Gassmann, Kalous a další z hudebního archivu augustiniánského kláštera v Třeboni. Dr. Jan Stockigt, vůdčí znalec hudby 18. století a Jana Dismase Zelenky, promluví na téma tranzitu hudby a hudebníků z Itálie a Rakouska na sever přes České země, který následně podstatně ovlivnil hudební svět severní Evropy.

 

Program

1) Florian Leopold Gassmann (1729 – 1774) - Sinfonia in B

2) Dr. Jan Stockigt – Úvod

3) Jan Dismas Zelenka (1679 - 1745)

Ave Crucis, ave lignum (from oratorio Deus Dux)

4) Anonymus (z Třeboňského notového archivu)

Ecce Homo Oratorio (Excerpts) Sinfonia Recitativo – Pilatus Peccator

Ecce homo agellatus – Pilatus Basso Recitativo – Homo justus Popule meus Miserere – Quartetto

5) Giovanni Battista Pergolesi (1710 – 1736) (z Třeboňského notového archivu)

Stabat Mater dolorosa Oratorio. (Excerpts) Stabat mater (Duetto) Cujus animam gementem (Soprano solo) O quam tristis et a icta (Duetto) Que moerebat cum videbat (Alto solo) Quando corpus (Duetto)

6) František Xaver Brixi (1732 – 1771)

Sinfonia in C (Crux morientis Jesu Christi)

7) Václav Kalous (z Třeboňského notového archivu) (1715 - 1786) - Missa S. Apoloniae in C Kyrie Gloria Summa

 Capella Regia Praha

Veronika Vojířová – soprán, Petra Noskaiová – mezzosoprán, Martin Javorský – ternor, Ivo Hrachovec – bas, Adéla Štajnochrová, Lucie Sedláková Hůlová, Viktor Mazáček, Petr Zemanec – housle, Martin Stupka – viola, Lukáš Polák – violoncello, Ondřej Štajnochr – kontrabas, Jaroslav Rouček – trompeta, Rastislav Kozoň, Lucie Ročkaiová – hoboj, řídí – Robert Hugo

 

Vstupné činí 200 Kč, vstupenky budou k zakoupení na místě.

 

Tento rok se JSMETADY z.s. mimo jiné spojilo s australskými benefaktory a milovníky umění Frankem a Winnie Mayovými, australskou muzikoložkou Jan Stockigtovou a pražským impresáriem, dirigentem a varhaníkem Robertem Hugem, aby uspořádali benefční koncert na pomoc a propagaci rekonstrukce vzácných místních varhan z 18. století. Nástroj je spojován s rozsáhlou sbírkou hudebnin bývalého Augustiniánského kláštera z velké části ze stejného období, která se zachovala v Třeboňském kostelním archivu dodnes, poukazujíce na další období rozkvětu Třeboňské kultury, jemuž tentokrát dominovala barokní hudba.


Kalendář akcí
<< prosinec 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Aktuálně

Rozsvícení čtvrté svíčky

Čtvrtou svíčku na velkém adventním věnci na kašně rozsvítíme v neděli 23. prosince světlem z Betléma. Postarají se o to třeboňští skauti a světlo bude možné si přenést ve vhodných lucerničkách domů. Setkání nám zpříjemní soubor Musica Viva a soubor historisckých tanců Campanello. Těšíme se na setkání s Vámi!

V Třeboni máme betlém

12. prosince - 6. ledna
Na Masarykově náměstí stojí i letos u vánočního stromu dřevěný betlém. Jeho autorem je dřevořezbář Jan Hanz Štěbeták z Jindřichohradecka. Zajděte se podívat.

Prodej divadelního abonmá zahájen!

Přihlášky přijímáme do 17. prosince
Vážení a milí abonenti, návštěvníci Divadla J. K. Tyla v Třeboni, právě byl spuštěn prodej abonentních vstupenek na divadelní předplatné pro měsíce únor 2019 až červen 2019. Pečlivě vyplněné přihlášky nám nově budete moci poslat (či přinést) nejen v papírové podobě, ale i jako webový formulář.

Publikace o Třeboni v prodeji

Přemýšlíte, co letos koupit pod stromeček? Město Třeboň právě vydalo novou fotografickou publikaci TŘEBOŇ, která určitě zaujme nejen ty Třeboně znalé.

... přejít do archivu aktualit