Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vitorazskem ve stopách minulosti - cykloexkurze

Dobrodružná cykloexkurze za stopami minulosti Vitorazska, příhraniční oblasti v povodí horní Lužnice. Průvodcem bude Vladimír Bednář.

Datum konání akce:6.5.2017
Čas konání:08:20 - 17:00
Místo:Marie Jirková, Dům přírody Třeboňska

Sraz účastníků je u vlakové zastávky v Nové Vsi nad Lužnicí, v 8:20 hod., po příjezdu vlaku z Třeboně. Celková trasa vyjížďky je 35 km.

Trasa: Nová Ves n. L. - Rybné - Krabonoš - Kunšach - Ochůzky - Nová Ves u Klikova - Nová Huť - Suchdol n. Lužnicí.

Účast je zdarma, doprava vlastní. Bližší info podá V. Bednář na tel. 721 042 567.

Program:

  • Úvodní seznámení s regionem a průběhem této akce, odjezd do lokality poblíž soutoku Rybné s Lužnicí
  • osada Rybné – prohlídka pozůstatků domů a návrat zpět k mostu mezi Novou Vsí a Krabonoší, dále k místnímu kostelu
  • částečně zaniklá obec Krabonoš – procházka po linii bývalé cesty s chalupářskou zástavbou a poté jízda podél státní hranice k hraničnímu přechodu Halámky a dále lesem k obci Rapšach
  • obec Kunšach – prohlídka zbytků z domů v okolí hlavní komunikace a pak přesun na kolech do osady Ochůzky        
  • osada Blata – v Ochůzkách výklad k této zaniklé osadě a jízda zpět do lokality Kunšach a dál podél státní hranice k dančí oboře v „Najdorfu“  
  • Nová Ves u Klikova (Najdorf) – procházka po cestě kolem níž stávala početná zástavba až k řece Dračici, následně cyklopřesun do Nové Hutě      
  • Nová Huť – u křižovatky lesních cest výklad o historii sklářství na Chlumecku. Odjezd přes Klikov do žel. stanice v Suchdole nad Lužnicí a návrat domů buď vlakem nebo jiným způsobem.

Exkurze je součástí projektu Krajina a lidé - interpretace přírodního dědictví CHKO a biosférické rezervace Třeboňsko. Projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

www.sfzp.cz a www.mzp.cz


Kalendář akcí
<< červen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Aktuálně

Webové stránky přestavujeme, děkujeme za pochopení.

Vážení návštěvníci našich webových stránek, prosíme vás o shovívavost. Pokud tu nenajdete správnou informaci, obraťte se, prosím, na kolegyně v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Stránka www.itrebon.cz je v přestavbě.

KRAJINA A LIDÉ: Dešťové zahrady

Zadržování dešťové vody v krajině se při současném počasí a nedostatku srážek stává stále aktuálnějším tématem. Proto jsme o další přednášku z cyklu Krajina a lidé požádali krajinářskou architektku Janu Pyškovou, která nám dnes od 19 hodin představí v Domě Štěpánka Netolického funkci a tvorbu tzv. dešťových zahrad.

Odstávka systému GP Webpay pro internetové platby.

Dne 20.6.2018 od 01:00 do 06:00 hodiny nebude možné z důvodu plánované odstávky systému GP webpay provádět platby za vstupenky přes internet. Děkujeme za pochopení.

Bez předsudků

Komedii Divadla Kalich o kamarádství, o tajemstvích, o zvědavosti a hlavně o nás, o divácích - nabídne úvodní představení letošního ročníku Třeboňského divadelního festivalu. Ve čtvrtek 21. června se v třeboňském divadle staneme svědky vtipného, vybroušeného, velmi trefného a místy i dojemného slovního souboje dvou postav v podání Jany Paulové a Pavla Zedníčka.

... přejít na aktuality