Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Velikonoční koncert: Hudba na dvoře posledních Rožmberků

Vydejte se o velikonoční neděli do časů pánů z Růže a objevte hudební svět posledních Rožmberků se souborem staré hudby Dyškanti.

Datum konání akce:1.4.2018
Čas konání:19:30 - 21:00
Místo:Schwarzenberský sál
On-line:Akce již proběhla a nelze se přihlásit

Vydejte se o velikonoční neděli do časů pánů z Růže a objevte hudební svět posledních Rožmberků se souborem staré hudby Dyškanti.

Českobudějovický soubor Dyškanti pod vedením Martina Horyny se s vámi podělí o radost ze skladeb autorů, kteří působili v Praze za císaře Rudolfa II., nebo z půvabných skladeb na italské milostné texty, které patřily k oblíbenému repertoáru společenské hudby. Soubor se mnoho let věnuje interpretaci staré hudby a čerpá např. z dochovaných chrámových repertoárů některých kostelů v rožmberských městech a z inventáře rožmberské knihovny, který odhaluje mnohé z hudebních zájmů Viléma a Petra Voka. V průběhu večera zazní díla skladatelů jako jsou Jacob Handl-Gallus, Orlando di Lasso, Hans Leo Hassler, Giovanni Ferretti aj.

Kalendář akcí
<< červenec 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Aktuálně

Webové stránky přestavujeme, děkujeme za pochopení

Vážení návštěvníci našich webových stránek, prosíme vás o shovívavost. Pokud tu nenajdete správnou informaci, obraťte se, prosím, na kolegyně v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Stránka www.itrebon.cz je v přestavbě.

Cykloputování za přírodou Veselska

Vydejte se ve čtvrtek 19.7. na poslední z prázdninových cykloexkurzí se zoologem RNDr. Lukášem Šimkem a objevte krásy a zajímavosti přírody Veselska! Sraz účastníků je v 9:00 před Informačním střediskem ve Veselí nad Lužnicí. Exkurze je zdarma v rámci projektu Krajina a lidé.

Jakub Smolík otevře slavnosti Jakuba Krčína

Písničky Jakuba Smolíka zaplaví 20. července nádvoří pivovaru Bohemia Regent. Páteční koncert zahájí v 19 hodin host František Kasl. Jakub Smolík s kapelou nastoupí na podium ve 20 hodin. Ve 21:45 bude závěr koncertu a příchod Jakuba Krčína zpřístupněn i veřejnosti.

Historické slavnosti Jakuba Krčína

Promítání do vodní stěny 50 x 20 metrů, největší ve střední Evropě, bude mít premiéru při letošních Historických slavnostech Jakuba Krčína. Po loni úspěšném videomappingu uvidí audiovizuální show s ohňostrojem návštěvníci slavností na hladině třeboňského Světa večer v sobotu 21. července.

... přejít na aktuality