Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Cyklojízda za jubilejními kameny na Třeboňsku

Zveme vás na cykloexkurzi za jubilejními kameny 1928 v okolí Třeboně. Průvodcem bude místní znalec Vladimír Bednář.

Datum konání akce:13.5.2018
Čas konání:08:10 - 15:30
Místo:

Sraz účastníků bude před železniční zastávkou Třeboň lázně v 8:10 hodin (po příjezdu vlaku od Veselí nad Lužnicí).

Trasa povede nejprve na Hrádeček, pak lesem na PR Rybníky u Vitmanova a dále k obci Stará Hlína. Pak se napojíme na tzv. Jubilejní cestu a přes obec Kolence budeme pokračovat na Nadějskou rybniční soustavu. Následně se budeme vracet k Třeboni přes obec Klec, PP Slepičí vršek a hráz rybníka Rožmberk. Ukončení cyklovýletu bude u Kauflandu v Třeboni. Exkurze je zaměřena na jubilejní kameny a přírodní zajímavosti této části Třeboňska. Trasa měří cca 38 km.

Exkurze je zdarma, protože je součástí projektu Krajina a lidé - interpretace přírodního dědictví CHKO a biosférické rezervace Třeboňsko. Projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

www.sfzp.cz a www.mzp.cz


Kalendář akcí
<< červen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Aktuálně

Webové stránky přestavujeme, děkujeme za pochopení.

Vážení návštěvníci našich webových stránek, prosíme vás o shovívavost. Pokud tu nenajdete správnou informaci, obraťte se, prosím, na kolegyně v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Stránka www.itrebon.cz je v přestavbě.

Bez předsudků

Komedii Divadla Kalich o kamarádství, o tajemstvích, o zvědavosti a hlavně o nás, o divácích - nabídne úvodní představení letošního ročníku Třeboňského divadelního festivalu. Ve čtvrtek 21. června se v třeboňském divadle staneme svědky vtipného, vybroušeného, velmi trefného a místy i dojemného slovního souboje dvou postav v podání Jany Paulové a Pavla Zedníčka.

Zažijte Třeboň jinak!

Březanova ulice, její přilehlé dvorečky, Masarykovo náměstí i zámecký areál ožijí v sobotu 23. června od 10:00 tancem, uměním, divadlem, četbou, hrou, tvorbou, sportem, oslavíme výročí 145 let od založení SDH Třeboň a 85 let od založení obce baráčnické a bude toho ještě mnohem více!

Vydejte se s námi na cykloexkurzi podél Zlaté stoky!

Poznejte spolu s námi Zlatou stoku a její okolí přímo v terénu. V pátek 29. 6. pořádáme cykloexkurzi, která vás seznámí nejen s historií a funkcí Zlaté stoky, ale také s pozoruhodnými místy na jejím toku.

... přejít na aktuality