Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Zavírání plavecké sezony

Plavecká sezóna se nezadržitelně blíží ke svému konci a tak nastává čas se s ní rozloučit.

Datum konání akce:7.9.2018 - 9.9.2018
Místo:Pláž Svět

I letošní ročník Zavírání plavecké sezóny ve stylu Rozmarného léta přinese mnoho kulturních zážitků. Bohatý program se odehraje o víkendu 7. 9. - 9. 9. 2018 a na své si přijdou plavci i neplavci.

V pátek 7. září se od 20 hodin v Divadle J. K. Tyla představí zpěvačka Lenka Nová s klavírním doprovodem Petra Maláska.

V sobotu 8. září se společně pokusíme udělat dobrou věc a podpoříme Hospicovou péči Sv. Kleofáše, o.p.s. koncertem, jehož výtěžek půjde na konto hospice. V rámci programu zazní filmové melodie a světové evergreeny v podání mnoha umělců a hlavně hudebních nástrojů.

V neděli se společně zastavíme na různých plážích Světa. Východ Slunce přivítáme na pláži u Aurory a každý, kdo pořídí záznam z této krásné podívané i se svou osobou, bude u vstupu na Pláž U Světa, kde se bude konat hlavní část programu, po zásluze odměněn. Slavnost začne oblíbeným setkáním příznivců pruhovaných plavek na Pláži rybníka Svět ve 14 hodin s hudbou a další zábavou, vystoupí kapela Pánská šatna a písničkář Dušan Bitala s kapelou Jakodoma.

Nebude chybět tradiční vážení členů spolku a kovář Standa Šutka vyrobí další kotvu pro charitativní aukci, jejíž výtěžek podpoří Hospicovou péči sv. Kleofáše. Letošní novinkou bude přeprava účastníků z jedné strany rybníka na druhou, a to vláčkem, lodí a možná i letadlem. Na protilehlé pláži Ostende začne v 16:00 slavnost, při níž členové spolku Žít Třeboní odhalí restaurovaný obraz Tomáše Paula, který už řadu let originálním způsobem zdobí vstup na pláž. Kapelu Pánská šatna doplní muzikanti z uskupení Los Alimentos a program vyvrcholí západem slunce, na který je z Ostende vždy nádherná podívaná.

Pro všechny, kteří se západu slunce nedočkají, bude pořízen jeho záznam a zveřejněn na Facebooku Okolo Třeboně. Volná zábava bude pokračovat, dokud bude mít kdo točit pivo...


Kalendář akcí
<< září 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Aktuálně

Podzimní výlovy na Třeboňsku

Letošní léto, to byly vysoké teploty, sucho a nedostatek kyslíku. Plánování termínů výlovů rybníků proto bylo trochu obtížnější než v letech minulých. Každopádně, již známe první data. Těšíte se? Přijedete?

Věž staré radnice uzavřena

Věž staré radnice nebude z důvodu opravy schodiště od 24. září přístupná. Pro návštěvníky se opět otevře 16. října.

Fantoma hrajeme už jen 28. září a 19. října

Pokud chcete zažít netradiční kostýmovanou prohlídku historického divadla J. K. Tyla s romantickým preludováním, máte letos už jen dvě poslední příležitosti 28. září a 19. října v časech 17:00, 19:00 a 21:00. Rezervujte si svá místa včas. Kapacita je velmi omezena.

Sv.Václav dorazí do Třeboně

Svatováclavské slavnosti v sobotu 29. září zahájí tradiční příjezd Svatého Václava a jeho doprovodu na Masarykovo náměstí. Zahraje tu písničkář Jaroslav Hutka, Musikkapelle Hinterschmiding z Bavorska, studenti ZUŠ Třeboň, originální flašinet z cirkusu Humberto, vystoupí mažoretky, zazpívá sbor Musica Viva. Připraveny jsou ochutnávky piva, vína a oceněných regionálních potravin, výstava ovoce.

... přejít na aktuality