Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Koncert Třeboňských Pištců

Večer před začátkem adventu, kdy se na třeboňském náměstí rozsvítí vánoční strom a atmosféra bude naplněna příjemným očekáváním, završí koncert Třeboňských pištců v Divadle J. K. Tyla.

Datum konání akce:1.12.2018
Čas konání:19:00 - 22:00
Cena:0 Kč
Místo:Divadlo J. K. Tyla
Více informací:https://www.okolotrebone.cz/obchod/vstupenky/trebonsti-pistci-vanocni-koncert-k-45-vyroci-souboru-2018-kategorie-a/

Soubor zde oslaví 45. výročí svého založení, takže diváky čeká jedinečný program, při němž muzikanti zavzpomínají, co všechno už zažili, kde a komu hráli … Běh času připomenou nejen hudbou, ale také promítáním fotografií. A protože nastane doba obdarovávání, mají připravené překvapení, a to nejenom hudební.

Adventní koncert se koná 1. prosince od 19 hodin a bude jejich jediným letošním vystoupením v Třeboni. Zazní výběr toho nejlepšího z jejich repertoáru, který čítá více než 200 skladeb a písní. Pištci hrají renesanční a barokní hudbu, irské tradiční melodie, latinskoamerický folklór, vánoční písně, ale i skladby Jaroslava Ježka a evergreeny světové populární hudby a swingu, zpívají také jihočeské lidové písně i černošské spirituály.

To vše v podání zobcových fléten doprovázených kytarou, klávesami, zvonkohrou a rozličnými bicími nástroji. Tato kombinace vytváří originální a nezaměnitelný sound, který evokuje sváteční náladu, tak blízkou atmosféře Vánoc.


Kalendář akcí
<< únor 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
Aktuálně

Platba vstupenek kartou přes internet - plánovaná odstávka

27. února 1.00 - 6.00
Vzhledem k plánované odstávce systému GP webpay nebude možné za vstupenky na představení provádět platby kartou přes internet. Děkujeme za pochopení.

Zveme vás na zahájení výstavy Šlechtic a zvíře

1. března v 17.00
Srdečně vás zveme na vernisáž komorní výstavy Šlechtic a zvíře, která se koná v pátek 1. března v 17.00 v Domě Štěpánka Netolického. Výstava představí doklady rozmanitých podob vztahu člověka a zvířete z fondů a sbírek šlechtických rodů.

Přihlaste se na Třeboň poetickou

do 1. března
Přehlídka, která je krajským kolem celostátní soutěže Wolkrův Prostějov, se letos uskuteční ve dnech 16. - 17. března v divadle J. K. Tyla v Třeboni. Přehlídky se mohou zúčastnit soubory divadla poezie nebo sóloví recitátoři, kteří ukončili 9. třídu ZŠ nebo odpovídající třídy víceletého gymnázia. Horní věková hranice není stanovena. Zájemci se mohou přihlásit do 1. března 2019.

Přijedou zpěváci z amerického Marylandu

9. duben v 19.30
Zahájili jsme prodej vstupenek na koncert pěveckého sboru Sherwood High School Chamber Singers. Americký středoškolský sbor pochází z města Olney jen třicet minut jízdy vzdáleného od Washingtonu. Do třeboňského divadla přiveze 9. dubna různorodý repertoár – evropské renesanční madrigaly, americké spirituály, tradiční hudbu ze světa i současné skladby a capella.

... přejít do archivu aktualit