Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Koncert Třeboňských Pištců

Večer před začátkem adventu, kdy se na třeboňském náměstí rozsvítí vánoční strom a atmosféra bude naplněna příjemným očekáváním, završí koncert Třeboňských pištců v Divadle J. K. Tyla.

Datum konání akce:1.12.2018
Čas konání:19:00 - 22:00
Cena:0 Kč
Místo:Divadlo J. K. Tyla
Více informací:https://www.okolotrebone.cz/obchod/vstupenky/trebonsti-pistci-vanocni-koncert-k-45-vyroci-souboru-2018-kategorie-a/

Soubor zde oslaví 45. výročí svého založení, takže diváky čeká jedinečný program, při němž muzikanti zavzpomínají, co všechno už zažili, kde a komu hráli … Běh času připomenou nejen hudbou, ale také promítáním fotografií. A protože nastane doba obdarovávání, mají připravené překvapení, a to nejenom hudební.

Adventní koncert se koná 1. prosince od 19 hodin a bude jejich jediným letošním vystoupením v Třeboni. Zazní výběr toho nejlepšího z jejich repertoáru, který čítá více než 200 skladeb a písní. Pištci hrají renesanční a barokní hudbu, irské tradiční melodie, latinskoamerický folklór, vánoční písně, ale i skladby Jaroslava Ježka a evergreeny světové populární hudby a swingu, zpívají také jihočeské lidové písně i černošské spirituály.

To vše v podání zobcových fléten doprovázených kytarou, klávesami, zvonkohrou a rozličnými bicími nástroji. Tato kombinace vytváří originální a nezaměnitelný sound, který evokuje sváteční náladu, tak blízkou atmosféře Vánoc.


Kalendář akcí
<< prosinec 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Aktuálně

Věnujte andílka na dobrou věc

do 12. prosince
Vytvořte andílka jakoukoliv technikou a přineste ho do 12. prosince do Turistického informačního centra nebo na Odbor kultury a cestovního ruchu (kancelář 249). Váš andílek si pak na prodejní výstavě 15. prosince sám najde svého kupce. Výtěžek z akce bude věnován na podporu projektu Perinatální hospicové péče.

V Třeboni úřaduje Ježíškova pošta

do 12. prosince
Také letos je otevřena třeboňská pobočka Ježíškovy pošty v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Každé psaní odtud odešleme do hlavní Ježíškovy poštovní schránky v Božím Daru v Krušných horách, odkud se vaše přání vrátí adresátovi i se speciálním razítkem přímo od Ježíška.

Budeme zpívat koledy s celým Českem!

12. prosince v 18.00
Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši a Štědrej večer nastal, to je základní pětice koled, které budeme ve středu 12. prosince od 18. hodiny zpívat v rámci největšího pěveckého sboru na světě na Masarykově náměstí.

V Třeboni bude opět stát betlém

12. prosince - 6. ledna
Na Masarykově náměstí bude u vánočního stromu i letos od 12. prosince stát dřevěný betlém. Jeho autorem je dřevořezbář Jan Hanz Štěbeták, pravidelný účastník Svatováclavských slavností a tvůrce dvoumetrové sochy poustevníka u kaple sv. Víta.

... přejít do archivu aktualit