Historické slavnosti Jakuba Krčína

Jen na jeden den bývá každoročně proslulý třeboňský rybníkář Jakub Krčín propouštěn z pekla a o to větší oslava to musí být!

21. ročník Historických slavností byl zahájen koncertem Jakuba Smolíka, který v pátek 20. července 2018 na nádvoří pivovaru Bohemia Regent přivítal svého slavného jmenovce Jakuba Krčína.

Stavitele rybníků a jeho doprovod bylo možné potkávat celou sobotu. Na hlavní scéně na Masarykově náměstí dohlédl na šermířské souboje, s ostatními návštěvníky Třeboně zhlédl ukázky renesančních tanců, kejklířská vystoupení a vlajkovou show, poslechl si koncert renesanční a středověké hudby chomutovské skupiny Arcus.

Na scéně v zámeckém parku byly již tradičně připraveny soutěže pro děti, ukázky historických řemesel a sokolnictví, drezury fríských koní, loutkové pohádky a trenažér lovu ryb na udici.

21. ročník slavností byl zakončen nočním průvodem městem, odjezdem Jakuba Krčína do tmy nad hladinou rybníka Svět a ve spolupráci s Rybářstvím Třeboň také poprvé audiovizuální show s promítáním do vodní stěny a ohňostrojem.

A jaký bude 22. ročník Historických slavností Jakuba Krčína, který se uskuteční 19.-20. července 2019? Nechte se překvapit a sledujte naše webové stránky, kde se budou průběžně objevovat aktuální informace.

Historické slavnosti Jakuba Krčína

19.7.2019 - 20.7.2019
00:00
Centrum města
více informací >>>