Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Svatojánská barokní slavnost

Rok 2017 je vyhlášen rokem baroka. V sobotu 24. června se proto můžete těšit na večerní Svatojánskou barokní slavnost, která nabídne hudebně taneční představení v divadle J.K.Tyla a barokní scenérii s dobovým ohňostrojem v zámeckém parku. Svatojánská noc bude plná hudby, tance a barokní nádhery!


24.6.2017
20:30-23:00
Odbor kultury a cestovního ruchu (organizátor)
Divadlo J. K. Tyla
Zhlédnuto: 273x

Atmosféru slavností u šlechtického dvora zprostředkuje návštěvníkům představení v divadle, jehož součástí bude zkrácené scénické provedení opery Arminio J.A.Hasseho a barokní tance evropských královských dvorů. 

V programu, připraveném pro tuto příležitost, vystoupí hudební soubor Plaisirs de Musique pod vedením Jana Čižmáře, jako sólisté zazpívají nizozemská sopranistka Laila Cathleen Neuman a rakouský kontratenor Armin Gramer. Tančit budou členové vídeňského souboru Les Plaisirs de la Danse (um. vedoucí Margit Legler) a členové třeboňského souboru historických tanců Campanello. Po představení budou návštěvníci odvedeni z divadla do zámeckého parku, kde uvidí další barokní kratochvíle vznešené společnosti - krásné dámy okouzlí tancem statečné kavalíry, kteří možná nakonec svedou souboj o srdce své vyvolené. Svatojánská slavnost bude zakončena dobovým ohňostrojem, který připraví Theatrum pyrotechnicum Jiřího Honce.   

Upozornění: Zasedací pořádek je platný pouze pro část pořadu uváděnou v divadle J. K. Tyla. Místa na přístavcích nejsou číslována!


O ÚČINKUJÍCÍCH

Soubor staré hudby PLAISIRS DE MUSIQUE se specializuje na autentickou interpretaci hudby starších stylových období na dobové nástroje. Pod uměleckým vedením Jana Čižmáře se věnuje interpretaci hudby od 15. do 19. století. Jeho členy jsou přední evropští profesionální hudebníci specializující se na starou hudbu. Projekty souboru nejsou výhradně hudební, ale zahrnují i spolupráci na operních realizacích, recitály se zpěváky, herci i tanečníky.

Nizozemská sopranistka LAILA C. NEUMAN studovala zpěv v Miláně a posléze na věhlasném Mozarteu v Salzburku. Vedle vášně pro starou hudbu se intenzivně zabývá historickou gestikou, kterou příležitostně i vyučuje (např. letní škola Sastamala Gregoriana ve Finsku nebo Kurs interpretace staré hudby v Kuníně). Její repertoár sahá od renesance po současnou hudbu a zahrnuje komorní skladby stejně jako oratoria a opery.

Rakouský kontratenor ARMIN GRAMER vystudoval zpěv na Praynerově konzervatoři ve Vídni (2002) a v roce 2006 absolvoval Konzervatoř města Vídně. Zúčastnil se řady mistrovských kurzů, např. u Paula Esswooda v Londýně. Je vítězem soutěže Komorní opery Rheinsberg, kde v roce 2004 účinkoval v Händelově opeře Ottone v produkci Harryho Kupferase.

MARGIT LEGLER byla členkou baletu Vídeňské státní opery, studovala historický tanec ve Francii a Itálii. Věnuje se tanečním technikám, které zahrnují klasický balet, španělský tanec, barokní a renesanční tance. 

Soubor historických tanců CAMPANELLO má v repertoáru tance z období gotiky, renesance, baroka i 19. století. Jejich taneční vystoupení i hrané scénky ze života šlechty oživují prostory zámku v Třeboni téměř 20 let.

Skupina historického šermu CORBEAU z Třeboně předvádí umění boje od dob gotických po časy barokní.

THEATRUM PYROTECHNICUM z Českého Krumlova se specializuje na barokní ohňostroje. Jeho zakladatel Jiří Honc čerpá z dobových pramenů, aby divákům přiblížil atmosféru velkolepých slavností 17. století.

Svatojánská barokní slavnost je podpořena z dotačního programu Jihočeského kraje s názvem Jižní Čechy Pohodové.

 << květen 2017 >>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejbližší akce