Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Svatojánská barokní slavnost

Rok 2017 je vyhlášen rokem baroka. V sobotu 24. června se proto můžete těšit na večerní Svatojánskou barokní slavnost, která nabídne hudebně taneční představení v divadle J.K.Tyla a barokní scenérii s dobovým ohňostrojem v zámeckém parku. Svatojánská noc bude plná hudby, tance a barokní nádhery!


24.6.2017
20:30-23:00
Odbor kultury a cestovního ruchu (organizátor)
Divadlo J. K. Tyla
Akce již proběhla a nelze se přihlásit
Zhlédnuto: 4091x

Rok 2017 je vyhlášen rokem baroka. V sobotu 24. června se proto můžete těšit na Svatojánskou barokní slavnost, která nabídne hudebně taneční představení v divadle J.K.Tyla a barokní scenérii s dobovým ohňostrojem v zámeckém parku. Svatojánská noc bude plná hudby, tance a barokní nádhery!

Atmosféru slavností u šlechtického dvora zprostředkuje návštěvníkům hudebně taneční představení v divadle, kde uslyší barokní hudbu v interpretaci souboru Plaisirs de Musique. Po představení budou návštěvníci odvedeni z divadla do zámeckého parku, kde se vznešená společnost bude bavit dále - uvidí krásné dámy a statečné kavalíry, kteří možná svedou souboj o srdce své vyvolené. Svatojánská noc bude slavnostně zakončena barokním ohňostrojem.

O účinkujících

Soubor staré hudby PLAISIRS DE MUSIQUE se specializuje na autentickou interpretaci hudby starších stylových období na dobové nástroje. Pod uměleckým vedením Jana Čižmáře se věnuje interpretaci hudby od 15. do 19. století. Jeho členy jsou přední evropští profesionální hudebníci specializující se na starou hudbu. Projekty souboru nejsou výhradně hudební, ale zahrnují i spolupráci na operních realizacích, recitály se zpěváky, herci i tanečníky.

Soubor historických tanců CAMPANELLO z třeboňského zámku má v repertoáru tance z období gotiky, renesance, baroka i 19. století. Jsou mezi nimi jak původní rekonstrukce, tak i oblíbené novější taneční choreografie. Jejich taneční vystoupení i hrané scénky ze života šlechty oživují prostory zámku v Třeboni téměř 20 let.

Skupina historického šermu CORBEAU z Třeboně předvádí umění boje od dob gotických po časy barokní.

JIŘÍ HONC má více než dvacetiletou zkušenost v přípravě ohňostrojů a pyrotechnických efektů k různým příležitostem. Jeho specializací jsou barokní ohňostroje, kde čerpá z dobových pramenů, aby co nejvěrněji přiblížil divákům atmosféru velkolepých slavností 17.století. Upozornění: Zasedací pořádek je platný pouze pro část pořadu uváděnou v divadle J. K. Tyla. Místa na přístavcích nejsou číslována!


<< květen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce