Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Expediční kamera v Třeboni!

Kam a za jakým dobrodružstvím vyrazit? Přesně v tomto vám pomůže filmový festival Expediční kamera. Svým rozsahem největší outdoorový festival v Česku a na Slovensku zavítá letos i do Třeboně a to ve dvou promítacích dnech, ve středu 29. března a v pátek 31. března v domě Štěpánka Netolického.


Datum: 2.3.2017

Poznáte Švýcara, žijícího podle hesla Pura vida. A co to znamená? To poznáte při jeho pokusu splout řeku Amazonku za pomocí svého kola (a lodě samozřejmě). Setkáte se s 91 letou Britkou, která svůj život zasvětila horskému průvodcování. Snímek Projekt Moffat vám celý její životní příběh představí. Dva kamarádi z Ameriky se rozhodnou pro Návrat do Zanskaru, což je oblast, kde před 30 lety poznali místní srdečné obyvatele, ale i silnou vazbu na buddhismus. Poznamená toto dosud odlehlé místo výstavba silnice a spojení s civilizací? Parta šesti kamarádů měla bláznivý plán, doplout z oceánského rozvodí na polární kruh a to jak na nafukovacích lodích, tak na ručně postavené plachetnici. Celá cesta vedoucí Divočinou Aljašky po řece Alatna, se stala pro všechny členy expedice nezapomenutelnou součástí jejich životů.

Kromě hlavních snímků lze uvidět i bonusové filmy, které ukazují pestrost možných aktivit. Ty si před každým promítání na místě vyberete sami.

Festival nabídne kromě hlavního promítání také doprovodný program a soutěž o hodnotné ceny.

TŘEBOŇ

Dům Štěpánka Netolického (Masarykovo nám. 89/I):

STŘEDA 29.03.2017

17:30 „V Peru nevyperu“, zážitky z cest Simony Ťoupalíkové

18:30 hlavní promítání – Divočinou Aljašky (25 min.), Návrat do Zanskaru (23 min), Pura vida (44 minut), Projekt Moffat (20 minut), Bonusové filmy: dle výběru na místě

 

PÁTEK 31.03.2017

17:00 „Hmyz na talíři“, kulinářská „šou“ Davida Švejnohy spojené s přípravou a ochutnávkou na místě

18:30 hlavní promítání –Divočinou Aljašky (25 min.), Návrat do Zanskaru (23 min), Pura vida (44 minut), Projekt Moffat (20 minut) Bonusové filmy: dle výběru na místě.

Občerstvení na místě. V přestávce je možné si prohlédnout dům Štěpánka Netolického.

 

REZERVACE PŘEDEM na tel. 725 117 840, e-mail: dumstepankanetolickeho@mesto-trebon.cz

 www.expedicnikamera.cz

www.svejnoha.cz

V rámci festivalu je možné zúčatnit se soutěže o hodnotné ceny, více informací naleznete zde: http://www.hedvabnastezka.cz/expedicni-kamera/souteze-festivalu/