Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Tipy na výlety


od centra města
3 m
30 km
Zvolit pozici
Schwarzenberská hrobka je jednou z nejpozoruhodnějších novogotických staveb v jižních Čechách. Nachází se v parku na jihovýchodní straně rybníka Svět.
1,2km od centra města
Jiříkovo Údolí se nachází 3 km severně od Jakule (žel. stanice Nové Hrady) a je v současnosti známo především díky přírodní rezervaci Červené blato. Dříve zde stála proslulá sklárna, kterou založil hrabě Jiří František Buquoy. V roce 1804 vynalezl tzv. hyalitové sklo, vyráběné právě zde. V současnosti je pozůstatek osady bez stálých obyvatel a spadá pod obec Petříkov.
17,0km od centra města
Třeboňský zámek je součástí historického centra města a svou renesanční podobou dodnes připomíná slávu doby posledních Rožmberků.
146m od centra města
Návštěvnické centrum chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko se stálou expozicí "Krajina a lidé". Startovní místo pro všechny, kdo se chtějí blíže seznámit s přírodou Třeboňska.
147m od centra města
Přijďte se podívat na krásu Třeboňské madony, která stojí v kostele Panny Marie královny a sv. Jiljí, a dozvědět se řadu zajímavostí o historii kostela a kláštera na některé z komentovaných prohlídek.
137m od centra města
Barokní Mariánský sloup z roku 1780, který je dílem českobudějovického kameníka Leopolda Hubera, najdete vedle kašny na Masarykově náměstí.
3m od centra města
Jednou z významných památek, která se nedá na třeboňském náměstí přehlédnout, je renesanční kamenná kašna.
15m od centra města
Chtěli byste obeplout Svět za 50 minut? Máte jedinečnou možnost nalodit se na molu u hráze rybníka Svět na loď, která s vámi vypluje na vyhlídkovou plavbu.
331m od centra města
Zajímá vás historie židovství v Třeboni? Pak se zajděte podívat na bývalou synagogu v Krčínově ulici.
140m od centra města
Láká vás jízda parním vlakem? V letní sezoně se můžete svézt vlakem s parní lokomotivou na jindřichohradecké úzkokolejce. Je to poslední úzkokolejná železnice v Čechách. Krásná příroda a nádražíčka ukrytá v lesích České Kanady dodávají cestě neobyčejnou atmosféru.
23,9km od centra města

Zobrazit dalších 10