Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

RSS kanály

Co je to RSS kanál? 

Je to speciální soubor, díky kterému váš internetový prohlížeč, mobilní telefon nebo dokonce poštovní program pozná, že se na webových stránkách objevilo něco nového. Upozorňování na novinky můžete kdykoliv zrušit. 

Komu je RSS kanál určen? 

RSS kanály jsou určeny pro osobní užití. Kopírování a distribuování zdrojů bez předchozího písemného svolení města Třeboně není dovoleno. 

Jak poznám, že stránka nabízí RSS kanál? 

Na přítomnost RSS kanálu upozorňuje oranžová ikona. Její umístění bývá různé, nejčastěji je přímo někde na stránce, nebo na konci řádku s adresou v internetovém prohlížeči. U některých internetových prohlížečů se oranžová ikona může zobrazovat například v dolním pravém rohu okna, nebo naopak na horní liště. 

Jak mohu RSS kanál odebírat? 

Máte několik možností. Novinky se mohou objevovat v internetovém prohlížeči, ve vašem mobilním telefonu, nebo v programu, přes který si čtete e-maily. 

Ukázkový postup pro internetové prohlížeče: 

  1. Vyberte si v seznamu nahoře, o které novinky máte zájem.
  2. Klikněte na internetovou adresu kanálu.
  3. Na stránce, která se objeví, klikněte na tlačítko Odebírat (prohlížeč Mozilla Firefox), nebo na příkaz Přihlásit k odběru tohoto kanálu (prohlížeč Internet Explorer).

Čtení RSS kanálu v mobilním telefonu: 

Informaci o podpoře RSS kanálů ve vašem mobilu naleznete v uživatelské příručce k telefonu. Tato funkce se v telefonech může jmenovat různě, záleží na výrobci a typu telefonu. Obvykle nese název RSS, ale také Novinky, nebo Informační kanály. Přečtěte si, prosím, správný postup v příručce k mobilu. 

Až bude telefon požadovat adresu RSS kanálu, klikněte na této stránce v seznamu napravo na název tématu, o které máte zájem (např. Zprávy), a opište z adresního řádku prohlížeče adresu kanálu. Je ve tvaru http://www.itrebon.cz/feeds/nazev-kanalu.php

Čtení RSS kanálu v e-mailovém programu: 

Až bude program požadovat adresu RSS kanálu, klikněte na této stránce v seznamu nahoře na název tématu, o které máte zájem (např. Kalendář akcí), a zkopírujte z adresního řádku prohlížeče adresu kanálu. 


Kalendář akcí
<< prosinec 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Facebook

 

Třeboňský svět
Slavnostní kolaudace půdních prostor na gymnáziu

Slavnostní kolaudace půdních prostor na gymnáziu

V rekordním čase se na třeboňském gymnáziu podařilo zrealizovat projekt půdní vestavby.

Zpravodaj Třeboňský svět

Ohlédnutí za hlavní turistickou sezónou

Ohlédnutí za hlavní turistickou sezónou

Jaká byla hlavní turistická sezóna v Třeboni z pohledu Turistického informačního centra?

Zpravodaj Třeboňský svět

... přejít na všechny články