Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Výstava grafik Oldřicha Kulhánka a soch Petera Nižňanského

Od 24. září do 6. listopadu budou v prostorách Domu Štěpánka Netolického prezentovány grafiky Oldřicha Kulhánka a sochy Petera Nižňanského. Výstava přinese průřez tvorbou obou autorů.

Datum konání akce:23.9.2017 - 6.11.2017
Místo:Dům Štěpánka Netolického

Oldřich Kulhánek se řadí mezi přední české grafiky, věnoval se leptu a litografii, ale také kresbě a knižní ilustraci. Veřejnost jej zná především jako autora současných českých bankovek a několika desítek poštovních známek. Za svou tvorbu získal Kulhánek řadu českých a zahraničních ocenění, jeho dílo je zastoupeno v mnoha světových galeriích ve Vídni, Paříži, Bruselu, Washingtonu, D. C. či Chicagu.

Peter Nižňanský se zabývá tvorbou soch a plastik, které jsou realizovány převážně v cínu a bronzu. Příležitostně vytváří také reliéfy a medaile. Své sochy představuje jak na samostatných výstavách v České republice, Slovensku a zahraničí, tak v rámci kolektivních výstav českých a slovenských autorů.

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy, která se bude konat v sobotu 23. září ve 14:00 v Domě Štěpánka Netolického.


Kalendář akcí
<< červen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Aktuálně

Webové stránky přestavujeme, děkujeme za pochopení.

Vážení návštěvníci našich webových stránek, prosíme vás o shovívavost. Pokud tu nenajdete správnou informaci, obraťte se, prosím, na kolegyně v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Stránka www.itrebon.cz je v přestavbě.

Vydejte se s námi na cykloexkurzi podél Zlaté stoky!

Poznejte spolu s námi Zlatou stoku a její okolí přímo v terénu. V pátek 29. 6. pořádáme cykloexkurzi, která vás seznámí nejen s historií a funkcí Zlaté stoky, ale také s pozoruhodnými místy na jejím toku.

Cykloorienťák a cyklohraní se uskuteční již tuto sobotu

V sobotu 30. června se koná již druhý Cykloorienťák a cyklohraní 2018. Centrem závodu je Pergola u sv. Víta a závodní program začíná v 9:00. Závod je vhodný pro všechny věkové kategorie.

Historické slavnosti Jakuba Krčína

Promítání do vodní stěny 50 x 20 metrů, největší ve střední Evropě, bude mít premiéru při letošních Historických slavnostech Jakuba Krčína. Po loni úspěšném videomappingu uvidí audiovizuální show s ohňostrojem návštěvníci slavností na hladině třeboňského Světa večer v sobotu 21. července.

... přejít na aktuality