Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Výstava: 15 let od povodně v Třeboni

Události dnů povodně na Třeboňsku z roku 2002 si můžete prohlédnout na výstavě fotografií v Muzeu a galerii Třeboň od 13. června až do konce srpna. Výstava bude věnovaná nejen povodni, ale také historii rybníkářství na Třeboňsku.

Datum konání akce:13.6.2017 - 27.8.2017
Čas konání:13:00 - 17:00
Místo:Muzeum a galerie
Více informací:http://www.muzeum-trebon.cz/

Říká se „uteklo to jako voda“. Letos v srpnu uplyne již 15 let od velké povodně, která postihla celé Čechy. Velkou měrou zasáhla také Třeboňsko i samotnou Třeboň. Pamětníkům ještě běhá mráz po zádech, když si na ty dva týdny vzpomenou. Město Třeboň se tehdy v srpnu 2002 stalo vodním městem. Voda zaplavila celé okolí až k hradbám, v rybnících hrozivě stoupala, déšť neustával a všichni s obavami sledovali, jak vazba rybníka Svět mizí pod hladinou. Nad Majdalenou se protrhla hráz pískovny, voda přetekla do Lužnice i s vodami Nové řeky, kde také povolila hráz. Toto obrovské množství vody se valilo od jihu do již zaplavených středních Čech. Král rybníků Rožmberk nakonec všechny tyto vody spoutal do své náruče. Tak právem současní rybáři postavili pod naším největším rybníkem pomník s nápisem: Děkujeme, Kubo Krčíne!

Jiřina Psíková, Spolek přátel Třeboně

 


Kalendář akcí
<< červenec 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Aktuálně

Webové stránky přestavujeme, děkujeme za pochopení

Vážení návštěvníci našich webových stránek, prosíme vás o shovívavost. Pokud tu nenajdete správnou informaci, obraťte se, prosím, na kolegyně v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Stránka www.itrebon.cz je v přestavbě.

Straší nám ve věži!

Pokud ještě nestraší, pak v pátek 27. července od 20:00 hodin strašit bude! Zveme hlavně děti, jejich rodiče a prarodiče do radniční věže na Masarykově náměstí na již třetí opakování velmi úspěšné akce z cyklu Malá noční dostaVĚŽníčka s podtitulem STRAŠÍ NÁM VE VĚŽI. Rádi ale uvítáme všechny, co si rádi hrají a chtějí se dozvědět více o třeboňských dobrých bytostech a strašidlech.

Exhibice na novém workoutovém hřišti

Na pláži u rybníka Svět vzniklo nové workoutové hřiště. Na nejrůznějších kovových konstrukcích mohou sportovci posilovat za pomoci váhy vlastního těla přímo pod širým nebem. Přijďte se v pátek 27. července podívat v 17:00 na exhibici, při níž uvidíte, jak takové cvičení probíhá a jakým způsobem mohou hřiště využívat i handicapovaní zájemci.

Pivní slavnosti v Regentu

Nejen bylinný SAISON, naprostou novinku třeboňského pivovaru, ale veškerý sortiment budou moci ochutnat návštěvníci letošních Pivních slavností pivovaru Regent. Konají se na nádvoří pivovaru, kde se v sobotu 28. července od 12. hodiny představí kapely Traktor, Komunál, WaldaGang, Tratenberk, Alchymie, Marathon, Second Service band a tradičně i Třeboňská dvanáctka.

... přejít na aktuality