Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Třeboň poetická

Poezie. Próza. Divadlo. Recitace. Umění. Třeboň poetická nabízí ale mnohem víc!

Datum konání akce:17.3.2018 - 18.3.2018
Čas konání:09:00 - 20:00
Místo:Divadlo J. K. Tyla
Více informací:http://www.itrebon.cz/trebonpoeticka

Jihočeská postupová přehlídka divadla poezie a uměleckého přednesu svůj třeboňský příbytek krášlí již osmý rok. O víkendu 17. a 18. března obsadí Divadlo J. K. Tyla recitátoři, kteří svedou boj se svou trémou a schopnostmi. Jejich výkony posoudí Jiřina Lhotská, Jana Machalíková a Aleš Vrzák. Porotci nabídnou účinkujícím rady, jak se mohou dále rozvíjet a svůj um zdokonalit. Účastníky s nejlepšími výkony vyšlou na celostátní přehlídku Wolkrův Prostějov. Novým zájemcům o recitaci pak mohou pomoci v jejich začátcích.
Již tradičně se Třeboň poetická propojuje s básněním v ulicích města, tzv. Guerilla Poetringem. Na rozsévání básní se vyjde v sobotu 17. března v 17:00 od divadla. Připojí se i kapela Nina Rosa, jejíž koncert si pak vychutnáme od 20:00 v divadle.
Pozvání přijali také pedagogové z Ústavu anglistiky FF Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Tomáš Jajtner a Petr Kos. Speciálně pro Třeboň poetickou připravili přednášky Básnicky bydlí člověk (16. března) a Metafora nejen poetická (28. března), které budou uvedeny v Domě Štěpánka Netolického.

Srdečně zváni jsou i nepřímí účastníci přehlídky. Neostýchejte se a přijďte se na vlastní kůži přesvědčit, že vám s námi bude krásně poeticky.

 

 


Kalendář akcí
<< červen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Aktuálně

Webové stránky přestavujeme, děkujeme za pochopení.

Vážení návštěvníci našich webových stránek, prosíme vás o shovívavost. Pokud tu nenajdete správnou informaci, obraťte se, prosím, na kolegyně v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Stránka www.itrebon.cz je v přestavbě.

Zažijte Třeboň jinak!

Březanova ulice, její přilehlé dvorečky, Masarykovo náměstí i zámecký areál ožijí v sobotu 23. června od 10:00 tancem, uměním, divadlem, četbou, hrou, tvorbou, sportem, oslavíme výročí 145 let od založení SDH Třeboň a 85 let od založení obce baráčnické a bude toho ještě mnohem více!

Vydejte se s námi na cykloexkurzi podél Zlaté stoky!

Poznejte spolu s námi Zlatou stoku a její okolí přímo v terénu. V pátek 29. 6. pořádáme cykloexkurzi, která vás seznámí nejen s historií a funkcí Zlaté stoky, ale také s pozoruhodnými místy na jejím toku.

Historické slavnosti Jakuba Krčína

Promítání do vodní stěny 50 x 20 metrů, největší ve střední Evropě, bude mít premiéru při letošních Historických slavnostech Jakuba Krčína. Po loni úspěšném videomappingu uvidí audiovizuální show s ohňostrojem návštěvníci slavností na hladině třeboňského Světa večer v sobotu 21. července.

... přejít na aktuality