Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Schwarzenbergové v severozápadních Čechách

V třeboňském muzeu bude přednášet o rodu Schwarzenbergů v severozápadních Čechách kastelán zámku Vít Pávek.

Schwarzenberské Lounsko
Datum konání akce:17.4.2018
Čas konání:16:00 - 18:00
Místo:Muzeum a galerie

Návštěvníci jihočeských hradů a zámků velmi dobře vědí, že rod Schwarzenbergů měl rozsáhlá panství již od 17. století v jižních Čechách. Méně známé však je, že měl tento šlechtický rod další sídla také v severozápadních Čechách. Tady vlastnili krumlovští vévodové až patnáct hradů a zámků a hospodařili na území táhnoucí se od Prahy přes Slánsko až po Most, Chomutov nebo Žatec, dále pak od Lovosic až po Ústí nad Labem. O zajímavostech působnosti významného rodu v oblasti severozápadních Čech se můžete dovědět na přednášce v třeboňském muzeu, kde o tom bude vyprávět nový kastelán třeboňského zámku Vít Pávek. Je osobou povolanou, protože jeho předchozím působištěm byl právě zámek Jimlín na Lounsku. Přednáška s promítáním se bude konat 17. dubna v 16 hodin v třeboňském muzeu.

Schwarzenberské Lounsko


Kalendář akcí
<< červenec 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Aktuálně

Webové stránky přestavujeme, děkujeme za pochopení

Vážení návštěvníci našich webových stránek, prosíme vás o shovívavost. Pokud tu nenajdete správnou informaci, obraťte se, prosím, na kolegyně v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Stránka www.itrebon.cz je v přestavbě.

Straší nám ve věži!

Pokud ještě nestraší, pak v pátek 27. července od 20:00 hodin strašit bude! Zveme hlavně děti, jejich rodiče a prarodiče do radniční věže na Masarykově náměstí na již třetí opakování velmi úspěšné akce z cyklu Malá noční dostaVĚŽníčka s podtitulem STRAŠÍ NÁM VE VĚŽI. Rádi ale uvítáme všechny, co si rádi hrají a chtějí se dozvědět více o třeboňských dobrých bytostech a strašidlech.

Exhibice na novém workoutovém hřišti

Na pláži u rybníka Svět vzniklo nové workoutové hřiště. Na nejrůznějších kovových konstrukcích mohou sportovci posilovat za pomoci váhy vlastního těla přímo pod širým nebem. Přijďte se v pátek 27. července podívat v 17:00 na exhibici, při níž uvidíte, jak takové cvičení probíhá a jakým způsobem mohou hřiště využívat i handicapovaní zájemci.

Pivní slavnosti v Regentu

Nejen bylinný SAISON, naprostou novinku třeboňského pivovaru, ale veškerý sortiment budou moci ochutnat návštěvníci letošních Pivních slavností pivovaru Regent. Konají se na nádvoří pivovaru, kde se v sobotu 28. července od 12. hodiny představí kapely Traktor, Komunál, WaldaGang, Tratenberk, Alchymie, Marathon, Second Service band a tradičně i Třeboňská dvanáctka.

... přejít na aktuality