Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přednáška Pavla Chlouby – Moje (zahradnická) srdeční záležitost

Městský úřad Třeboň, odbor životního prostředí a Zdravé město Třeboň Vás zvou v rámci Jihočeského festivalu zdraví na přednášku Pavla Chlouby nazvanou Moje (zahradnická) srdeční záležitost, která se uskuteční v pátek 15. září v 19:00 v Domě Štěpánka Netolického.

Datum konání akce:15.9.2017
Čas konání:19:00 - 20:30
Místo:Dům Štěpánka Netolického

A krátká pozvánka Pavla Chlouby:

Myslím, že letošní Jihočeský festival zdraví nemohl dostat lepší podtitul, než Srdeční záležitosti. Toto slovní spojení vystihuje všechno, co v mém chápání zahrada přináší. Sama zahrada a zahradničení je pro mne srdeční záležitostí, ale to asi bude mít podobně každý, kdo na zahradě žije, sází, přesazuje a pleje.

Když jsem přemýšlel o tom, co je vlastně  z mého pohledu pro život na zahradě vlastně nejdůležitější, zjistil jsem, že nevím odpovědět okamžitě. Co je vlastně pro mne ta srdeční záležitost? Jsou to barvy květů, vůně mokré půdy, nebo snad včely, které asi nikdy nepřestanu obdivovat? Srdečních záležitostí je pro mne hodně, možná je to odkaz předků, nebo dějiny zahradnického nářadí. Nebo třeba jenom představovat si, co se všechno děje v buňkách rostlin, aby z vody, slunce, vzduchu a minerálů mohlo  vzniknout chutné rajče, či dokonce na bílkoviny bohatá fazolka.

Už to asi vím, jedna ze zahradních věcí mě ze všeho fascinuje asi nejvíc. Je to opravdu moje srdeční záležitost. Pokud vás to trochu zajímá, zvu vás na neformální setkání na téma zahradnické srdeční záležitosti. Budu se na vás moc těšit.

 

S úctou

Pavel Chlouba


Kalendář akcí
<< srpen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Aktuálně

Rybářské slavnosti

Po roce se opět můžete těšit na tradiční Rybářské slavnosti, které se uskuteční o tomto víkendu. Bohatý program na třeboňských sádkách a v areálu Pod Světem u restaurace Pěšárna nabídne jak gastronomický, tak i kulturní zážitek pro všechny věkové kategorie. Program slavností bude zahájen v sobotu v 10 hodin průvodem rybářů s trubači po hrázi rybníka Svět.

Svátek času

Mezinárodní taneční show na náměstí v Třeboni! V sobotu se na Masarykově náměstí v rámci vícežánrového festivalu Svátek času představí tanečníci ze zahraničí, například z Polska nebo Izraele. Začátek je v 17 hodin.

Nedělní koncerty u Berty

V altánu v parku u Bertiných lázní v neděli 19. srpna zahraje Třeboňský swingový výběr. Koncert začíná v 16 hodin a vstup je zdarma.

Cykloexkurze podél Zlaté stoky s Ing. Zdeňkem Eisertem

Poznejte spolu s námi Zlatou stoku a její okolí přímo v terénu! Na pátek 24. srpna jsme pro vás připravili cykloexkurzi, která vás seznámí nejen s historií a funkcí Zlaté stoky, ale také s pozoruhodnými místy na jejím toku a jejím významem pro Třeboňsko. Více informací na www.dumstepankanetolickeho.cz.

... přejít na aktuality