Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Netopýří večer v okolí Lomnice nad Lužnicí

Dům přírody Třeboňska zve na večerní exkurzi za netopýry, která se uskuteční v okolí Lomnice nad Lužnicí.

Datum konání akce:9.9.2017
Čas konání:19:30 - 21:30
Místo:Dům přírody Třeboňska

Sraz účastníků před Informačním střediskem (Stará radnice) v Lomnici nad Lužnicí.

Zoolog RNDr. Lukáš Šimek nás v průběhu večera seznámí se způsobem života a ochranou netopýrů ve městech i volné krajině a ukáže sledování netopýrů pomocí echolokačního detektoru. 

Trasa exkurze: kostel sv. Václava, rybník Služebný, dvorec Šaloun, hráze rybníků Velký Tisý a Velký a Malý Dubovec. Doporučujeme terénní oblečení proti chladu i dešti a svítilny. 

Exkurze je zdarmarámci projektu Krajina a lidé - interpretace přírodního dědictví CHKO a biosférické rezervace Třeboňsko. Projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. 

www.sfzp.cz a www.mzp.cz

 
 

Kalendář akcí
<< červen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Aktuálně

Webové stránky přestavujeme, děkujeme za pochopení.

Vážení návštěvníci našich webových stránek, prosíme vás o shovívavost. Pokud tu nenajdete správnou informaci, obraťte se, prosím, na kolegyně v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Stránka www.itrebon.cz je v přestavbě.

Bez předsudků

Komedii Divadla Kalich o kamarádství, o tajemstvích, o zvědavosti a hlavně o nás, o divácích - nabídne úvodní představení letošního ročníku Třeboňského divadelního festivalu. Ve čtvrtek 21. června se v třeboňském divadle staneme svědky vtipného, vybroušeného, velmi trefného a místy i dojemného slovního souboje dvou postav v podání Jany Paulové a Pavla Zedníčka.

Zažijte Třeboň jinak!

Březanova ulice, její přilehlé dvorečky, Masarykovo náměstí i zámecký areál ožijí v sobotu 23. června od 10:00 tancem, uměním, divadlem, četbou, hrou, tvorbou, sportem, oslavíme výročí 145 let od založení SDH Třeboň a 85 let od založení obce baráčnické a bude toho ještě mnohem více!

Vydejte se s námi na cykloexkurzi podél Zlaté stoky!

Poznejte spolu s námi Zlatou stoku a její okolí přímo v terénu. V pátek 29. 6. pořádáme cykloexkurzi, která vás seznámí nejen s historií a funkcí Zlaté stoky, ale také s pozoruhodnými místy na jejím toku.

... přejít na aktuality