Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Malé noční dostavěžníčko s P. Kukalem

Datum konání akce:8.6.2018
Čas konání:20:00 - 22:00
Cena:0 Kč
Místo:Radniční věž

Kdo je Magistr K. spjatý s Třeboní, uznávaný mág 280znaků a co straší ve věži nejvtipnějšímu z úředníků virtuálního státu se dozvíme již 8. června ve 20:00 hodin, kdy si dáme první dostaVĚŽníčko s básníkem a spisovatelem Petrem Kukalem na téma Spisovatelé na (H)holičkách.

Petr Kukal je milovníkem Třeboně a třeboňských autorů Františka Heřmánka a Anny Sedlmayerové. Z jejich díla také vychází název i téma večera: František Heřmánek napsal český Dekameron „U Bratra celého světa“. Popisuje v něm hospodu Na Daskabátě, kde se scházeli nejchudší, ubozí, ti, kteří zůstali na holičkách. Anna Sedlmayerová zase prožila dětství v usedlosti Holickovna, jíž se dnes říká Holičky a napsala o tom půvabnou knížku „Zelené pastely“.
Sám Petr Kukal se ale také mnohdy ocitá na holičkách při své vlastní tvorbě. Je autorem deseti básnických sbírek, píše literaturu pro děti a mládež i prózu, oblíbený je jeho „Deník muže ve středních letech“.
A není lapen pouze do sítě literární, nýbrž i do sítě virtuální. Bývá označován za „Nejvtipnějšího z úředníků virtuálního státu“, za „mága českého Twitteru“, získal nejvýznamnější cenu českého internetu Křišťálovou lupu za rok 2016.

Zveme všechny k ochutnávce z jeho literární kuchyně, k povídání o třeboňských autorech, k posezení nad sklenkou vína při svíčkách v příjemné atmosféře setmělé věže a také k podvečerní vyhlídce a fotografování z ochozu.
Z kapacitních důvodů je počet vstupenek omezen. Jednotné vstupné činí 70 Kč.
Bližší informace a rezervace vstupenek v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí.


Kalendář akcí
<< leden 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Aktuálně

Spuštíme prodej vstupenek na Jananas

do 10. února
16. března přijede do třeboňské Besedy nejznámější neznámá kapela Jananas! Kupte si vstupenku na jejich koncert s nejsympatičtějšími texty v předprodeji. V první vlně do 10. února jsou za pouhých 160 Kč / student 100 Kč, pak se bude cena navyšovat.

Mexická kuchyně pro malé i velké

19. a 26. ledna
Tacóóóós, burritos, nachos, quesadillas, olé! Dům dětí a mládeže vás zve na kurz vaření zaměřený na mexickou kuchyní, který povede rodilá Mexičanka Teresa Herrera Ruiz. 19. ledna v 15.00 se uskuteční kurz pro dospělé. 26. ledna v 9.00 bude veden kurz pro děti. Kapacita kurzu je omezená. Přihlášky zasílejte do 12. ledna na: brabcova@ddmjh.cz.

Večerní setkání Martiny Kociánové a Petra Nárožného

24. ledna v 19.00
Lednové vystoupení Martiny Kociánové a Petra Nárožného se ponese v duchu rozprav nad mnoha tématy. Pořad, který bude mít svoji premiéru, ale zároveň i derniéru 24. ledna od 19 hodin se uskuteční v Divadle J. K. Tyla. Vstupenky je možné zakoupit v obvyklých předprodejích, jako např. v TIC Třeboň, v Lázních Aurora a Berta nebo online.

Boni bueri opět v Třeboni

18. dubna v 19.30
Po více než třech letech opět uvítáme chlapecký sbor Boni pueri. Prodej vstupenek na jejich jarní koncert jsme právě spustili. Ve čtvrtek 18. dubna budou v Divadle J. K. Tyla znít různé žánry - klasická hudba, světové muzikály, filmová hudba i ta s přívlastkem "velikonoční".

... přejít do archivu aktualit