Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Malé noční dostavěžníčko s P. Kukalem

Datum konání akce:8.6.2018
Čas konání:20:00 - 22:00
Místo:Radniční věž

Kdo je Magistr K. spjatý s Třeboní, uznávaný mág 280znaků a co straší ve věži nejvtipnějšímu z úředníků virtuálního státu se dozvíme již 8. června ve 20:00 hodin, kdy si dáme první dostaVĚŽníčko s básníkem a spisovatelem Petrem Kukalem na téma Spisovatelé na (H)holičkách.

Petr Kukal je milovníkem Třeboně a třeboňských autorů Františka Heřmánka a Anny Sedlmayerové. Z jejich díla také vychází název i téma večera: František Heřmánek napsal český Dekameron „U Bratra celého světa“. Popisuje v něm hospodu Na Daskabátě, kde se scházeli nejchudší, ubozí, ti, kteří zůstali na holičkách. Anna Sedlmayerová zase prožila dětství v usedlosti Holickovna, jíž se dnes říká Holičky a napsala o tom půvabnou knížku „Zelené pastely“.
Sám Petr Kukal se ale také mnohdy ocitá na holičkách při své vlastní tvorbě. Je autorem deseti básnických sbírek, píše literaturu pro děti a mládež i prózu, oblíbený je jeho „Deník muže ve středních letech“.
A není lapen pouze do sítě literární, nýbrž i do sítě virtuální. Bývá označován za „Nejvtipnějšího z úředníků virtuálního státu“, za „mága českého Twitteru“, získal nejvýznamnější cenu českého internetu Křišťálovou lupu za rok 2016.

Zveme všechny k ochutnávce z jeho literární kuchyně, k povídání o třeboňských autorech, k posezení nad sklenkou vína při svíčkách v příjemné atmosféře setmělé věže a také k podvečerní vyhlídce a fotografování z ochozu.
Z kapacitních důvodů je počet vstupenek omezen. Jednotné vstupné činí 70 Kč.
Bližší informace a rezervace vstupenek v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí.


Kalendář akcí
<< červen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Aktuálně

Webové stránky přestavujeme, děkujeme za pochopení.

Vážení návštěvníci našich webových stránek, prosíme vás o shovívavost. Pokud tu nenajdete správnou informaci, obraťte se, prosím, na kolegyně v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Stránka www.itrebon.cz je v přestavbě.

Bez předsudků

Komedii Divadla Kalich o kamarádství, o tajemstvích, o zvědavosti a hlavně o nás, o divácích - nabídne úvodní představení letošního ročníku Třeboňského divadelního festivalu. Ve čtvrtek 21. června se v třeboňském divadle staneme svědky vtipného, vybroušeného, velmi trefného a místy i dojemného slovního souboje dvou postav v podání Jany Paulové a Pavla Zedníčka.

Zažijte Třeboň jinak!

Březanova ulice, její přilehlé dvorečky, Masarykovo náměstí i zámecký areál ožijí v sobotu 23. června od 10:00 tancem, uměním, divadlem, četbou, hrou, tvorbou, sportem, oslavíme výročí 145 let od založení SDH Třeboň a 85 let od založení obce baráčnické a bude toho ještě mnohem více!

Vydejte se s námi na cykloexkurzi podél Zlaté stoky!

Poznejte spolu s námi Zlatou stoku a její okolí přímo v terénu. V pátek 29. 6. pořádáme cykloexkurzi, která vás seznámí nejen s historií a funkcí Zlaté stoky, ale také s pozoruhodnými místy na jejím toku.

... přejít na aktuality