Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Malé noční dostavěžníčko s P. Kukalem

Datum konání akce:8.6.2018
Čas konání:20:00 - 22:00
Místo:Radniční věž

Kdo je Magistr K. spjatý s Třeboní, uznávaný mág 280znaků a co straší ve věži nejvtipnějšímu z úředníků virtuálního státu se dozvíme již 8. června ve 20:00 hodin, kdy si dáme první dostaVĚŽníčko s básníkem a spisovatelem Petrem Kukalem na téma Spisovatelé na (H)holičkách.

Petr Kukal je milovníkem Třeboně a třeboňských autorů Františka Heřmánka a Anny Sedlmayerové. Z jejich díla také vychází název i téma večera: František Heřmánek napsal český Dekameron „U Bratra celého světa“. Popisuje v něm hospodu Na Daskabátě, kde se scházeli nejchudší, ubozí, ti, kteří zůstali na holičkách. Anna Sedlmayerová zase prožila dětství v usedlosti Holickovna, jíž se dnes říká Holičky a napsala o tom půvabnou knížku „Zelené pastely“.
Sám Petr Kukal se ale také mnohdy ocitá na holičkách při své vlastní tvorbě. Je autorem deseti básnických sbírek, píše literaturu pro děti a mládež i prózu, oblíbený je jeho „Deník muže ve středních letech“.
A není lapen pouze do sítě literární, nýbrž i do sítě virtuální. Bývá označován za „Nejvtipnějšího z úředníků virtuálního státu“, za „mága českého Twitteru“, získal nejvýznamnější cenu českého internetu Křišťálovou lupu za rok 2016.

Zveme všechny k ochutnávce z jeho literární kuchyně, k povídání o třeboňských autorech, k posezení nad sklenkou vína při svíčkách v příjemné atmosféře setmělé věže a také k podvečerní vyhlídce a fotografování z ochozu.
Z kapacitních důvodů je počet vstupenek omezen. Jednotné vstupné činí 70 Kč.
Bližší informace a rezervace vstupenek v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí.


Kalendář akcí
<< srpen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Aktuálně

Letní aranžování

Rádi tvoříte a chcete se inspirovat? Městská knihovna všechny srdečně zve na letní dílnu se Zdenkou Gebrovou tento čtvrtek 16. srpna od 10.00 do 16.00 hodin do městské knihovny. Tvořit se tentokrát bude z divokých bylin a trav.

Kateřina Englichová a Vilém Veverka

V rámci hudebního festivalu Třeboňská letní setkávání se ve čtvrtek 16. srpna od 19.30 uskuteční v Divadle J. K. Tyla galakoncert harfistky Kateřiny Englichové a hobojisty Viléma Veverky.

David Koller zahraje v Třeboni!

Rocker, skladatel a bubeník David Koller zahraje v Třeboni! V pátek 17. srpna vpodvečer Rybářských slavností vystoupí na nádvoří pivovaru Bohemia Regent v rámci ACOUSTIC TOUR 2018. Vstupenky v prodeji v TIC na Masarykově náměstí a online na www.vstupenky.itrebon.cz.

Nedělní koncerty u Berty

V altánu v parku u Bertiných lázní v neděli 19. srpna zahraje Třeboňský swingový výběr. Koncert začíná v 16 hodin a vstup je zdarma.

... přejít na aktuality