Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Malé noční dostavěžníčko s P. Kukalem

Datum konání akce:8.6.2018
Čas konání:20:00 - 22:00
Místo:Radniční věž

Kdo je Magistr K. spjatý s Třeboní, uznávaný mág 280znaků a co straší ve věži nejvtipnějšímu z úředníků virtuálního státu se dozvíme již 8. června ve 20:00 hodin, kdy si dáme první dostaVĚŽníčko s básníkem a spisovatelem Petrem Kukalem na téma Spisovatelé na (H)holičkách.

Petr Kukal je milovníkem Třeboně a třeboňských autorů Františka Heřmánka a Anny Sedlmayerové. Z jejich díla také vychází název i téma večera: František Heřmánek napsal český Dekameron „U Bratra celého světa“. Popisuje v něm hospodu Na Daskabátě, kde se scházeli nejchudší, ubozí, ti, kteří zůstali na holičkách. Anna Sedlmayerová zase prožila dětství v usedlosti Holickovna, jíž se dnes říká Holičky a napsala o tom půvabnou knížku „Zelené pastely“.
Sám Petr Kukal se ale také mnohdy ocitá na holičkách při své vlastní tvorbě. Je autorem deseti básnických sbírek, píše literaturu pro děti a mládež i prózu, oblíbený je jeho „Deník muže ve středních letech“.
A není lapen pouze do sítě literární, nýbrž i do sítě virtuální. Bývá označován za „Nejvtipnějšího z úředníků virtuálního státu“, za „mága českého Twitteru“, získal nejvýznamnější cenu českého internetu Křišťálovou lupu za rok 2016.

Zveme všechny k ochutnávce z jeho literární kuchyně, k povídání o třeboňských autorech, k posezení nad sklenkou vína při svíčkách v příjemné atmosféře setmělé věže a také k podvečerní vyhlídce a fotografování z ochozu.
Z kapacitních důvodů je počet vstupenek omezen. Jednotné vstupné činí 70 Kč.
Bližší informace a rezervace vstupenek v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí.


Kalendář akcí
<< říjen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Aktuálně

Učitelem na Ukrajině

25. října v 17.00
Jaké to je učit v zemi na rozcestí a ve válce se dozvíte, pokud zavítáte na přednášku RNDr. Lukáše Šimka Učitelem na Ukrajině, kterou organizuje Česká křesťanská akademie. Přednáška se uskuteční v aule gymnázia 25. října v 17 hodin a po ní bude následovat debata.

Těšte se na pohádky

27. října - 11. listopadu
Nechte se vtáhnout do kouzelného světa pohádek! Divadlo J. K. Tyla se svou loutkovou scénou se již těší na dětské publikum, pro které je připraveno celkem osm představení. Program Pohádkové Třeboně je určen především pro předškolní a mladší školní věk, jistě ale potěší i dospěláky s dětskou duší. Začátky pohádek jsou vždy v 15.30.

Semaforské retro aneb Vyvěste fangle

27. října v 19.30
Pamatujete tu o malé Babetě, která šla do světa nebo o pramínku vlasů, který ustřihnu potají? Chtěli byste si je, ale i další semaforovské fláky, brouknout? Tak si udělejte volno v sobotu 27. října a zaskočte do Divadla J. K. Tyla. Semaforské retro aneb Vyvěste fangle vám nabídne dobře známé písničky dvojky Suchý+Šlitr. Vstupenky na vás čekají v TICu nebo online na www.itrebon.cz.

Připomínka a oslava vzniku ČR

27. - 28. října
Vzpomínka na významnou událost před 100 roky. U Památníku obětem zla oslavíme v neděli 28. října vznik samostatného Československa. V Domě Štěpánka Netolického bude celý den běžet videoprezentace 100 let třeboňských objektivem fotoaparátu. Všem dobře známé semaforské písničky připomene představení v divadle Semaforské retro v sobotu 27. října.

... přejít do archivu aktualit