Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Květinová Třeboň

V sobotu 14. dubna bude Masarykovo náměstí opět po roce patřit KVĚTINOVÉ TŘEBONI. Řemeslné a květinové trhy doplní zahradnický a zahrádkářský sortiment, florální objekty a jarní dekorace. Své umění předvedou nejlepší čeští floristé, odborníci poradí co a jak na jaře neopomenout v zahrádce a k tomu zahraje folková kapela Bonsai č. 3.

Datum konání akce:14.4.2018
Čas konání:10:00 - 16:00
Místo:Masarykovo náměstí

Na Květinové Třeboni můžete druhou dubnovou sobotu odstartovat zahrádkářskou sezonu 2018. S výrobou květinových dárků nebo s výzdobou vašich domovů vám poradí a pomohou špičkoví čeští floristé.

Hana Kindelmannová-Šebestová, čtyřnásobná mistryně České republiky ve floristice, autorka katalogu svatebních kytic a kalendáře květinových aranžmá, spoluautorka učebnice Floristiky.

Ze Sázavy přijede mistrovskými tituly ověnčená floristka Klára Francová-Vavříková. Ve svém ateliéru nejen váže svatební kytice, ale garážuje i silnou motorku. Prohlašuje o sobě: „… aby člověk nezblbnul úplně, jezdím občas za Augustinem do Třeboně na akce (každý prohnaný florista ví, o čem je řeč) .. „ /Rozuměj za naším Gustou Kotilem do Březanky./

Ze starých Vršovic dorazí Pražák, ale původem z jihu Čech, účastník mistrovství republiky Děčínská kotva s desetiletou praxí Jan Komzák ,vítěz dvou ročníků soutěže Květina v interiéru v rámci výstavy Pragointeriér a spolupracovník pořadu televize Nova Rady ptáka Loskutáka.

A abychom se alespoň trochu dotkli tématu Květinové Třeboně, tak na náměstí vystoupí „strom v misce“, což je doslovný překlad českobudějovické folkové kapely Bonsai č. 3.

O odborné znalosti se s vámi podělí ing. Pavel Chlouba a ing. Augustin Kotil.

Pro děti je v divadle J. K. Tyla připraveno loutkové představení Naše krásná zahrádka.

Zámecké komnaty rozkvetou nádhernými květy amarylisů.

Pokud o to vše nechcete přijít, pak si poznamenejte do kalendáře:

SOBOTA 14. DUBEN - KVĚTINOVÁ TŘEBOŇ

Masarykovo náměstí, 14. duben 2018

10:00   Zahájení, floristická show

11:30   Módní přehlídka s uvázanými kyticemi

12:00   Bonsai č. 3, koncert folkové kapely

13:00   Vytvořte si vlastní květinovou dekoraci

13:30   Bonsai č. 3, koncert folkové kapely

14:00   Florální objekty v centru města

14:30   Dárkové balení květin          

15:15    Floristická show – podium

 

Po celý den řemeslný trh, prodej květin, stromků a zahrádkářských potřeb

 

Dům Štěpánka Netolického

13:30 Ikonické zahrady Anglie, přednáška ing. Pavla Chlouby

 

Loutkové divadlo

15:30   Naše krásná zahrádka, loutková pohádka

 

Státní zámek Třeboň

9:00 – 12:00, 13:00 – 16:00 Amarylis, výstava květinových vazeb

 


Kalendář akcí
<< červenec 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Aktuálně

Webové stránky přestavujeme, děkujeme za pochopení

Vážení návštěvníci našich webových stránek, prosíme vás o shovívavost. Pokud tu nenajdete správnou informaci, obraťte se, prosím, na kolegyně v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Stránka www.itrebon.cz je v přestavbě.

Cykloputování za přírodou Veselska

Vydejte se ve čtvrtek 19.7. na poslední z prázdninových cykloexkurzí se zoologem RNDr. Lukášem Šimkem a objevte krásy a zajímavosti přírody Veselska! Sraz účastníků je v 9:00 před Informačním střediskem ve Veselí nad Lužnicí. Exkurze je zdarma v rámci projektu Krajina a lidé.

Co nevíte o rybnících na Třeboňsku?

Zajímavosti třeboňské rybniční soustavy, včetně možná neznámých informací o Zlaté stoce, která letos slaví půl tisíciletí, prozradí Ing. Jan Hůda, Ph.D. Přednáška předsedy představenstva Rybářství Třeboň Hld. a.s., ale hlavně "rybáře tělem i duší", začíná v Domě Štěpánka Netolického v pátek 20. července v 18 hodin a je součástí letošních Historických slavností Jakuba Krčína. Vstup zdarma.

Jakub Smolík otevře slavnosti Jakuba Krčína

Písničky Jakuba Smolíka zaplaví 20. července nádvoří pivovaru Bohemia Regent. Páteční koncert zahájí v 19 hodin host František Kasl. Jakub Smolík s kapelou nastoupí na podium ve 20 hodin. Ve 21:45 bude závěr koncertu a příchod Jakuba Krčína zpřístupněn i veřejnosti.

... přejít na aktuality