Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Krása přírody - výstava fotografií

Karel Stellner, prožil dětství a mládí v Suchdole nad Lužnicí, maturoval na třeboňském gymnáziu, a tím je nerozlučně spojený s naším krajem. Ve svých fotografiích se zaměřuje na sílu přítomného okamžiku. Každá fotka má tak svůj vlastní příběh.

Datum konání akce:29.4.2017 - 10.6.2017
Místo:Muzeum a galerie

Karel Stellner fotí už mnoho let pro svoji radost, dalo by se říct, že se s fotoaparátem již narodil a kudy chodí, tudy fotí. S fototechnikou o váze skoro 20 kg se brodí hvozdy, skáče po kamenech, stojí na skalách, aby zachytil nekonečnou krásu přírody, v níž je tak zřetelně cítit otisk Stvořitele. Inspirací je pro něj hlavně Šumava, Brdy, Krkonoše, rodné Suchdolsko a Třeboňsko. Mnoho fotek pořídil i na svých cestách v cizině. V poslední době, částečně i z nostalgie, nejraději fotí středoformátovým fotoaparátem Bronica SQ-AI na filmový svitek, ve čtvercovém formátu, který má pro něj zvláštní kouzlo. Autor přiznává: „Spíš než úpravě fotek v grafickém editoru si vychutnávám práci v terénu s různými druhy filtrů, hraji si s časem, clonou, čekám na ideální světlo, měním objektivy, a hlavně "šteluju, šteluju", ...a nejvíc mi udělá radost, když mé fotky nezůstanou v šuplíku, ale dělají radost v krásném rámu pověšené na stěně.“

Karlu Stellnerovi udělá jistě radost i výstava jeho fotografií v Muzeu a galerii Třeboň ve dnech 29. dubna až 10. června. Vernisáž bude v sobotu 29. dubna ve 14 hodin.

Foto: Karel Stellner


Kalendář akcí
<< srpen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Aktuálně

David Koller zahraje v Třeboni!

Rocker, skladatel a bubeník David Koller zahraje v Třeboni! V pátek 17. srpna vpodvečer Rybářských slavností vystoupí na nádvoří pivovaru Bohemia Regent v rámci ACOUSTIC TOUR 2018. Vstupenky v prodeji v TIC na Masarykově náměstí a online na www.vstupenky.itrebon.cz.

Třeboňská letní setkávání 2018

Třeboňská letní setkávání si v pátek 17. srpna připravila dva koncerty. Ten odpolední bude zahájen na zámeckém nádvoří ve 13:30. Od 19 hodin vystoupí ve Schwarzenberské hrobce kytarista Patrick Vacík, violoncellista Petr Nouzovský a akordeonista Ladislav Horák. V sobotu v 19 hodin se ve společenském sále lázní Aurora uskuteční závěrečný koncert, který bude patřit účastníkům a jejich lektorům.

Rybářské slavnosti

Po roce se opět můžete těšit na tradiční Rybářské slavnosti, které se uskuteční o tomto víkendu. Bohatý program na třeboňských sádkách a v areálu Pod Světem u restaurace Pěšárna nabídne jak gastronomický, tak i kulturní zážitek pro všechny věkové kategorie. Program slavností bude zahájen v sobotu v 10 hodin průvodem rybářů s trubači po hrázi rybníka Svět.

Svátek času

Mezinárodní taneční show na náměstí v Třeboni! V sobotu se na Masarykově náměstí v rámci vícežánrového festivalu Svátek času představí tanečníci ze zahraničí, například z Polska nebo Izraele. Začátek je v 17 hodin.

... přejít na aktuality