Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

KRAJINA A LIDÉ: Klimatické změny z pohledu dlouhodobých měření na Mokrých loukách u Třeboně

Zajímáte se o problematiku změn klimatu? Uvažovali jste už někdy nad tím, jaký vliv na tento problém mají koncentrace CO2? Chcete na toto téma slyšet odborníka na slovo vzatého?

Datum konání akce:15.5.2018
Čas konání:19:00 - 20:30
Místo:Dům Štěpánka Netolického

Se zajímavými výsledky měření, která probíhají v rámci výzkumu na "Mokrých loukách" u Třeboně, nás seznámí Jiří Dušek z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR, v.v.i. Během přednášky si také ukážeme, jak se koncentrace CO2 měří, a zjistíme její hodnotu přímo v přednáškové místnosti.

Přednáška je součástí projektu Krajina a lidé - interpretace přírodního dědictví CHKO a biosférické rezervace Třeboňsko, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

www.sfzp.cz a www.mzp.cz


Kalendář akcí
<< červenec 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Aktuálně

Webové stránky přestavujeme, děkujeme za pochopení

Vážení návštěvníci našich webových stránek, prosíme vás o shovívavost. Pokud tu nenajdete správnou informaci, obraťte se, prosím, na kolegyně v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Stránka www.itrebon.cz je v přestavbě.

Cykloputování za přírodou Veselska

Vydejte se ve čtvrtek 19.7. na poslední z prázdninových cykloexkurzí se zoologem RNDr. Lukášem Šimkem a objevte krásy a zajímavosti přírody Veselska! Sraz účastníků je v 9:00 před Informačním střediskem ve Veselí nad Lužnicí. Exkurze je zdarma v rámci projektu Krajina a lidé.

Jakub Smolík otevře slavnosti Jakuba Krčína

Písničky Jakuba Smolíka zaplaví 20. července nádvoří pivovaru Bohemia Regent. Páteční koncert zahájí v 19 hodin host František Kasl. Jakub Smolík s kapelou nastoupí na podium ve 20 hodin. Ve 21:45 bude závěr koncertu a příchod Jakuba Krčína zpřístupněn i veřejnosti.

Historické slavnosti Jakuba Krčína

Promítání do vodní stěny 50 x 20 metrů, největší ve střední Evropě, bude mít premiéru při letošních Historických slavnostech Jakuba Krčína. Po loni úspěšném videomappingu uvidí audiovizuální show s ohňostrojem návštěvníci slavností na hladině třeboňského Světa večer v sobotu 21. července.

... přejít na aktuality