Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jihočeský festival zdraví

Letos proběhne již šestý ročník Jihočeského festivalu zdraví. Od roku 2012 se pravidelně koná jako největší akce projektu Zdravé město Třeboň. Každý rok je festival věnován jinému tématu a letos má velmi poetický podtitul, a sice „Srdeční záležitost“.

Datum konání akce:16.9.2017
Čas konání:10:00 - 17:00
Místo:Masarykovo náměstí

Hlavním tématem bude prevence kardiovaskulárních chorob. Srdeční kampaně představí společnosti Loono a Helis. Obě tyto společnosti budou mít na náměstí při festivalu svoje stany, kde se dozvíte řadu zajímavých informací, tak neváhejte a přijďte se informovat o svém zdraví.

Sportovní nadšenci budou moci vyzkoušet nordic running. Dětské centrum Mláďátka připravilo pro děti kreativní a dynamický dětský program. Malí odvážlivci se budou moci zapojit do řady soutěží. Děti se budou moci proměnit v oblíbené hrdiny či zvířátka prostřednictvím malování na obličej.

Plakát ke stažení

Soutěžit ale budou moci všichni. Každý jistě ve svém srdci najde „TO NĚCO“, co může nazvat, že je jeho srdeční záležitostí. Pro někoho to může být rodina, pro někoho oblíbený koníček, pro někoho třeba práce. Přijďte se podělit o svoje „srdcovky“ a zapojte se do soutěže, ve které můžete vyhrát pěkné ceny.

Každoročně při JFZ můžete přispět na dobrou věc, tentokrát pro chlapce o transplantaci srdce z Domanína.

Celý festival opět jako vždy doprovodí pestrý program zaměřený na hudbu, tanec nebo divadlo. Těšit se můžete například na vystoupení taneční skupiny Break the Rules a Trnky Brnky, hamerských Soptíků, mažoretek Panenek, judistů, taekwondistů, tanečníků z Prachatic a skupiny Kukačky z chráněné dílny Nazaret.

K dobré náladě jistě přispěje i hudební vystoupení bavorské kapely Sturmbergerfeiertag a závěr programu obstará kapela Moritz Schulz. K vidění toho však bude mnohem víc.

Neváhejte a přijďte 16. září na Masarykovo náměstí, budou Vás tu čekat srdeční záležitosti.


Kalendář akcí
<< srpen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Aktuálně

Rybářské slavnosti

Po roce se opět můžete těšit na tradiční Rybářské slavnosti, které se uskuteční o tomto víkendu. Bohatý program na třeboňských sádkách a v areálu Pod Světem u restaurace Pěšárna nabídne jak gastronomický, tak i kulturní zážitek pro všechny věkové kategorie. Program slavností bude zahájen v sobotu v 10 hodin průvodem rybářů s trubači po hrázi rybníka Svět.

Svátek času

Mezinárodní taneční show na náměstí v Třeboni! V sobotu se na Masarykově náměstí v rámci vícežánrového festivalu Svátek času představí tanečníci ze zahraničí, například z Polska nebo Izraele. Začátek je v 17 hodin.

Nedělní koncerty u Berty

V altánu v parku u Bertiných lázní v neděli 19. srpna zahraje Třeboňský swingový výběr. Koncert začíná v 16 hodin a vstup je zdarma.

Cykloexkurze podél Zlaté stoky s Ing. Zdeňkem Eisertem

Poznejte spolu s námi Zlatou stoku a její okolí přímo v terénu! Na pátek 24. srpna jsme pro vás připravili cykloexkurzi, která vás seznámí nejen s historií a funkcí Zlaté stoky, ale také s pozoruhodnými místy na jejím toku a jejím významem pro Třeboňsko. Více informací na www.dumstepankanetolickeho.cz.

... přejít na aktuality