Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Ikonické zahrady Velké Británie

Navštivte v rámci přednášky Ing. Pavla Chlouby nejpůvabnější anglické zahrady. A ani kvůli tomu nemusíte daleko cestovat. Stačí, když zavítáte do Domu Štěpánka Netolického.

Datum konání akce:14.4.2018
Čas konání:13:30 - 15:30
Místo:Dům Štěpánka Netolického

V rámci KVĚTINOVÉ TŘEBONĚ zveme do přednáškového sálu Domu Štěpánka Netolického na přednášku zahradníka Ing. Pavla Chlouby „Ikonické zahrady Velké Británie“.
„Nevím, jak to vnímají druzí, ale já když slyším slovní spojení „anglická zahrada“, cítím takové zvláštní, těžko sdělitelné chvění. Anglická zahrada – to je něco jako lehká návyková látka. Jestli ji jednou zkusíte, máte pocit, že ji chcete znovu a znovu. Dotýkat se anglické zahrady a vnímat ji, je sice drobet návykové, ale ani trochu škodlivé. Anglická zahrada je jako seriál, kde se pořád objevují noví hrdinové a nové děje. Spravedlivější by bylo tyto zahrady označovat jako britské, protože i ve Walesu, Irsku či Skotsku jsou zahrady, které přinášejí půvab, eleganci a dokonalost.
Pár těchto zahrad jsem vybral a chtěl bych vás pozvat na jejich fiktivní návštěvu. Když se řekne ikonická zahrada, měla by to být už nějaká velmi známá adresa. Ano, podle tohoto kritéria se řídím. Některé zahrady, o kterých budu vyprávět, jsou opravdu známé, ikonické a magické. Dovolím si ale do výběru přidat i nějaké další, které možná zná jen malá hrstka nadšenců. Jestli se pletu, předem se omlouvám, tuším ovšem, že než uběhne pár desetiletí, budou stejně ikonické, jako ty dnešní. Zastavte se, těším se na vás.“ Pavel Chlouba

 


Kalendář akcí
<< červenec 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Aktuálně

Webové stránky přestavujeme, děkujeme za pochopení

Vážení návštěvníci našich webových stránek, prosíme vás o shovívavost. Pokud tu nenajdete správnou informaci, obraťte se, prosím, na kolegyně v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Stránka www.itrebon.cz je v přestavbě.

Cykloputování za přírodou Veselska

Vydejte se ve čtvrtek 19.7. na poslední z prázdninových cykloexkurzí se zoologem RNDr. Lukášem Šimkem a objevte krásy a zajímavosti přírody Veselska! Sraz účastníků je v 9:00 před Informačním střediskem ve Veselí nad Lužnicí. Exkurze je zdarma v rámci projektu Krajina a lidé.

Jakub Smolík otevře slavnosti Jakuba Krčína

Písničky Jakuba Smolíka zaplaví 20. července nádvoří pivovaru Bohemia Regent. Páteční koncert zahájí v 19 hodin host František Kasl. Jakub Smolík s kapelou nastoupí na podium ve 20 hodin. Ve 21:45 bude závěr koncertu a příchod Jakuba Krčína zpřístupněn i veřejnosti.

Historické slavnosti Jakuba Krčína

Promítání do vodní stěny 50 x 20 metrů, největší ve střední Evropě, bude mít premiéru při letošních Historických slavnostech Jakuba Krčína. Po loni úspěšném videomappingu uvidí audiovizuální show s ohňostrojem návštěvníci slavností na hladině třeboňského Světa večer v sobotu 21. července.

... přejít na aktuality