Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Ikonické zahrady Velké Británie

Navštivte v rámci přednášky Ing. Pavla Chlouby nejpůvabnější anglické zahrady. A ani kvůli tomu nemusíte daleko cestovat. Stačí, když zavítáte do Domu Štěpánka Netolického.

Datum konání akce:14.4.2018
Čas konání:13:30 - 15:30
Místo:Dům Štěpánka Netolického

V rámci KVĚTINOVÉ TŘEBONĚ zveme do přednáškového sálu Domu Štěpánka Netolického na přednášku zahradníka Ing. Pavla Chlouby „Ikonické zahrady Velké Británie“.
„Nevím, jak to vnímají druzí, ale já když slyším slovní spojení „anglická zahrada“, cítím takové zvláštní, těžko sdělitelné chvění. Anglická zahrada – to je něco jako lehká návyková látka. Jestli ji jednou zkusíte, máte pocit, že ji chcete znovu a znovu. Dotýkat se anglické zahrady a vnímat ji, je sice drobet návykové, ale ani trochu škodlivé. Anglická zahrada je jako seriál, kde se pořád objevují noví hrdinové a nové děje. Spravedlivější by bylo tyto zahrady označovat jako britské, protože i ve Walesu, Irsku či Skotsku jsou zahrady, které přinášejí půvab, eleganci a dokonalost.
Pár těchto zahrad jsem vybral a chtěl bych vás pozvat na jejich fiktivní návštěvu. Když se řekne ikonická zahrada, měla by to být už nějaká velmi známá adresa. Ano, podle tohoto kritéria se řídím. Některé zahrady, o kterých budu vyprávět, jsou opravdu známé, ikonické a magické. Dovolím si ale do výběru přidat i nějaké další, které možná zná jen malá hrstka nadšenců. Jestli se pletu, předem se omlouvám, tuším ovšem, že než uběhne pár desetiletí, budou stejně ikonické, jako ty dnešní. Zastavte se, těším se na vás.“ Pavel Chlouba

 


Kalendář akcí
<< listopad 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Aktuálně

W. Adler - Válka Roseových

20. listopadu v 19.30
Soubor Divadla Antonína Dvořáka Příbram se v Třeboni v posledních letech velmi dobře zapsal velkými inscenacemi Balada pro Banditu a Obsluhoval jsem anglického krále. Na svá úspěšná kumštýřská tažení krajem rybníků se proto pokusí navázat na podzim roku 2018 představením Válka Roseových.

Fantom divadla letos naposledy

23. listopadu v 18.00, 20:00
Pokud chcete zažít netradiční kostýmovanou prohlídku historického divadla J. K. Tyla s romantickým preludováním, letos poslední příležitost máte v náhradním termínu 23. listopadu! Rezervujte si svá místa včas. Kapacita je velmi omezena.

Dům Štěpánka Netolického – zavřeno z technických důvodů

26.–28. listopadu
Upozorňujeme návštěvníky, že ve dnech 26.–28. listopadu bude Dům Štěpánka Netolického z technických důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

... přejít do archivu aktualit