Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Hradozámecká noc

Již tradiční akce na hradech a zámcích. Poslední srpnová sobotní noc je kouzelná: na českých hradech a zámcích vás čekají neuvěřitelné zážitky! Devátý ročník Hradozámecké noci se uskuteční na více než osmi desítkách památek po celé České republice a nyní nově i na Třeboni!

Datum konání akce:25.8.2018
Čas konání:19:00 - 23:00
Místo:Zámek Třeboň
Více informací:https://www.zamek-trebon.cz/cs/akce/31592-hradozamecka-noc-na-treboni

Program:

 18.00 hodin / Schwarzenberský sál
Divadlo Já to jsem / Eliščiny pohádky

Pohádka o princezně, princi, skřítcích, draku a neopodstatněném strachu ( Sovy nejsou tím, čím se zdají být. Ne všechno, co se třpytí, je zlato. Ne každý pes, co štěká, kouše.)
Divadelní scéna vytvořená ze staré školní lavice a starých strojů, pomocí kterých lze vytvářet zvuky meluzíny, deště,..
Ručně řezané loutky, každá z jiného druhu dřeva,.. - to vše proto, že jedním s cílů této pohádky je učit děti a možná i nás dospělé vnímat, poslouchat, cítit a dívat se na okolí nejen očima.
Scénář, režie, scénografie, loutky a hraje: Vítězslav Marčík junior

 19.00 hodin / malé nádvoří
Soubor Campanello a Bratři z Růže
Nejen ukázka historických tanců

Taneční skupina historických tanců z třeboňského zámku pro Vás pravidelně připravuje cesty časem do historických dob gotiky, renesance, baroka nebo devatenáctého století. V rámci našich vystoupení se můžete přenést mezi šlechtice a šlechtičny a zažít příběhy, které se možná staly, možná nestaly. Především ale uvidíte krásné tance v dobových kostýmech, které jako by se k nám propadly z časů dávno minulých.

 20.00 hodin / Schwarzenberský sál
Martin a Andrea Šulcovi, Václav a Jitka Bastlovi
Koncert – akordeony a kytara

 20.00 – 23.00 hodin
Oživené prohlídky zámku
Rožmberské renesanční interiéry - trasa A

Projděte se s námi ztichlým zámkem posledního Rožmberka, Petra Voka, a vyslyšte příběhy vepsané do kronik pana Březana. Jak to bylo s příjezdem posledního velmože na třeboňský zámek? Zjevovala se mu pověstná Bílá paní? Kdo vše si dělal nároky na dědictví mocného rodu a jak sám Petr Vok míchal kartami tehdejší diplomacie? Přijďte a poodhalte dějinnou roušku zapadanou více než 400 letým prachem, ale prosíme, potichu, ať naše duchy nepoplašíte…

 21.00 hodin / Schwarzenberský sál
Lenka a Anna Cvrčkovy
K
oncert – housle a violoncello

 22.00 hodin / Schwarzenberský sál
Projekce amatérského filmu
Vánoční pohádka schwarzenberská

Na třeboňském zámku bývalo o Vánocích vždycky živo, protože se sem sjížděla celá široce rozvětvenáschwarzenberská vrchnost na Ježíška. Kočáry přivážely panstvo a okna zámeckých pokojů zářila do zasněžené noci... Psaly se zimy 1895 až 1922, kdy hlubocko-krumlovská knížata rodu Schwarzenbergů s pravidelností svou vlastní obsadila starobylé třeboňské sídlo k potěše své a svých ratolestí, aby si v zasněžené krajině připomněli nejkrásnější svátky v roce. V 90. letech 20. století se s připomínkou těchto Vánoc na Třeboni začalo znovu, načež vznikl i videozáznam z těchto speciálních hraných prohlídek, na jehož projekci Vás tímto srdečně zveme :-)

tel.: 384 721 193 / email: zamek.trebon@seznam.cz
Doporučujeme rezervaci na prohlídky
Program se koná ve Schwarzenberském sále

 


Kalendář akcí
<< září 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Aktuálně

Fantoma hrajeme už jen 28. září a 19. října

Pokud chcete zažít netradiční kostýmovanou prohlídku historického divadla J. K. Tyla s romantickým preludováním, máte letos už jen dvě poslední příležitosti 28. září a 19. října v časech 17:00, 19:00 a 21:00. Rezervujte si svá místa včas. Kapacita je velmi omezena.

Zahrádkáří vystavují

Při letošních Svatováclavských slavnostech si budete moci na Masarykově náměstí koupit jablka ze Lhenicka, ale třeboňští zahrádkáři se budou také chlubit letošní úrodou. Co jim na zahrádkách vyrostlo, to uvidíte 29. září a 1. října v Domě zahrádkářů v Husově ulici proti kostelu v čase 10 až 17 hodin.

Věž staré radnice uzavřena

Věž staré radnice je z důvodu opravy schodiště od 24. září nepřístupná. Pro návštěvníky se opět otevře 16. října.

Sv.Václav dorazí do Třeboně

Svatováclavské slavnosti v sobotu 29. září zahájí příjezd Svatého Václava na Masarykovo náměstí. Zahraje tu písničkář Jaroslav Hutka, Musikkapelle Hinterschmiding z Bavorska, studenti ZUŠ Třeboň, originální flašinet z cirkusu Humberto, vystoupí mažoretky, zazpívá sbor Musica Viva. Připraveny jsou ochutnávky piva, vína a oceněných regionálních potravin, výstava ovoce.

... přejít na aktuality