Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Dny otevřených dveří ve Sbírce vodních a mokřadních rostlin

V naší malé botanické zahradě specializované na pěstování vodních a mokřadních rostlin pořádáme ve dnech 24. až 26. května Dny otevřených dveří. Přijďte se seznámit s rostlinami našich rybníků, řek, rašelinišť i lužních lesů. Rostlinami, které bývaly ještě před 50 lety běžné, ale dnes je člověk v přírodě téměř nepotká.

Datum konání akce:24.5.2018 - 26.5.2018
Čas konání:09:00 - 18:00
Místo:Botanický ústav

Během komentovaných exkurzí Vás provedeme naší sbírkou. Dozvědět se můžete zajímavosti z říše vodních rostlin, povíme Vám o fungování a významu mokřadů v přírodě. Také Vás seznámíme s významem provozování podobných sbírek živých rostlin, hlavně ve vztahu k uchování kriticky ohrožených druhů naší přírody. V případě zájmu také rádi poradíme s pěstováním vodních a mokřadních rostlin v zahradních jezírkách. Několik druhů rostlin, které zrovna přerostly kapacitu naší zahrady, nabízíme v drobném prodeji.

Připravujeme doprovodný program pro děti a mládež, tématem bude hledání významné starobylé rostliny v naší zahradě. Přijďte se s námi vrátit do pravěku a pokusit se rostlinu najít a dozvědět se o ní co nejvíce.

Poznámka: Dobu prohlídky lze individuálně domluvit, pro neobjednané zájemce začíná prohlídka vždy v celou lichou hodinu. Akce je určena pro širokou veřejnost i žáky základních, středních a mateřských škol. Výklad přizpůsobíme publiku.


Kalendář akcí
<< červen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Aktuálně

Webové stránky přestavujeme, děkujeme za pochopení.

Vážení návštěvníci našich webových stránek, prosíme vás o shovívavost. Pokud tu nenajdete správnou informaci, obraťte se, prosím, na kolegyně v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Stránka www.itrebon.cz je v přestavbě.

Odstávka systému GP Webpay pro internetové platby.

Dne 20.6.2018 od 01:00 do 06:00 hodiny nebude možné z důvodu plánované odstávky systému GP webpay provádět platby za vstupenky přes internet. Děkujeme za pochopení.

Bez předsudků

Komedii Divadla Kalich o kamarádství, o tajemstvích, o zvědavosti a hlavně o nás, o divácích - nabídne úvodní představení letošního ročníku Třeboňského divadelního festivalu. Ve čtvrtek 21. června se v třeboňském divadle staneme svědky vtipného, vybroušeného, velmi trefného a místy i dojemného slovního souboje dvou postav v podání Jany Paulové a Pavla Zedníčka.

Zažijte Třeboň jinak!

Březanova ulice, její přilehlé dvorečky, Masarykovo náměstí i zámecký areál ožijí v sobotu 23. června od 10:00 tancem, uměním, divadlem, četbou, hrou, tvorbou, sportem, vědou i historií, oslavíme výročí 145 let od založení SDH Třeboň a 85 let od založení obce baráčnické a bude toho ještě mnohem více!

... přejít na aktuality