Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Den evropského dědictví v Třeboni

Každý rok v září otevřou své brány památkové objekty po celé Evropě v rámci Dnů evropského dědictví. Zajímavý program jsme pro vás letos připravili v také Třeboni, která se k této akci tradičně připojuje. V sobotu 9. září bude možné po celý den zdarma navštívit Dům Štěpánka Netolického a Dům přírody Třeboňska.

Datum konání akce:9.9.2017
Místo:Dům Štěpánka Netolického

Tématem letošních Dnů evropského dědictví jsou Památky a příroda, proto se mohou návštěvníci těšit také na komentované prohlídky zámeckého parku a barokní koncert, věnovaný lesu a lovu.

Dům Štěpánka Netolického

–        komentované prohlídky stálé expozice (od 10:00 do 17:00 v každou celou hodinu)

–        14:00–17:00 výtvarná dílna pro děti

Dům přírody Třeboňska

–        komentované prohlídky zámeckého parku v 11:00, 13:00 a 15:00

–        komentované prohlídky Domu přírody v 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00

 

Schwarzenberský sál na zámku v Třeboni

Chcete zažít barokní lovecko-gurmánský večer na zámku? Pak přijďte v 19 hodin do krásného prostředí Schwarzenberského sálu, kde se přenesete do doby honů, lovců i pytláků 18. století. Letošní cyklus koncertů s názvem Hudební perly pro duši zakončíme v rámci Dne evropského dědictví koncertem s poetickým názvem VZHŮRU na(d) PTÁKY! Lovecké (a pytlácké) písně barokní Čechie, které představí soubor Ritornello. Barokní obdiv k přírodě bude vyjádřen nejen bukolickou poesií, ale také zhudebněnými loveckými a kuchařsko-loveckými recepturami. Zpívat se bude česky, hudební doprovod obstarají housle, píšťalky, lovecké rohy, loutna, tiorba a barokní kytara, cimbálek, varhánky i basa. Bude to lahůdka nejen hudební!

Vstupenky na koncert můžete zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí nebo on-line  ZDE


Kalendář akcí
<< červenec 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Aktuálně

Webové stránky přestavujeme, děkujeme za pochopení.

Vážení návštěvníci našich webových stránek, prosíme vás o shovívavost. Pokud tu nenajdete správnou informaci, obraťte se, prosím, na kolegyně v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Stránka www.itrebon.cz je v přestavbě.

Co nevíte o rybnících na Třeboňsku?

Zajímavosti třeboňské rybniční soustavy, včetně možná neznámých informací o Zlaté stoce, která letos slaví půl tisíciletí, prozradí Ing. Jan Hůda, Ph.D. Přednáška předsedy představenstva Rybářství Třeboň Hld. a.s., ale hlavně "rybáře tělem i duší", začíná v Domě Štěpánka Netolického v pátek 20. července v 18 hodin a je součástí letošních Historických slavností Jakuba Krčína. Vstup zdarma

Jakub Smolík otevře slavnosti Jakuba Krčína

Písničky Jakuba Smolíka zaplaví 20. července nádvoří pivovaru Bohemia Regent. Páteční koncert zahájí v 18 hodin host František Kasl. Jakub Smolík s kapelou nastoupí na podium ve 20 hodin. Před 22. hodinou bude závěr koncertu a příchod Jakuba Krčína zpřístupněn i veřejnosti.

Historické slavnosti Jakuba Krčína

Promítání do vodní stěny 50 x 20 metrů, největší ve střední Evropě, bude mít premiéru při letošních Historických slavnostech Jakuba Krčína. Po loni úspěšném videomappingu uvidí audiovizuální show s ohňostrojem návštěvníci slavností na hladině třeboňského Světa večer v sobotu 21. července.

... přejít na aktuality