Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Den evropského dědictví v Třeboni

Každý rok v září otevřou své brány památkové objekty po celé Evropě v rámci Dnů evropského dědictví. Zajímavý program jsme pro vás letos připravili v také Třeboni, která se k této akci tradičně připojuje. V sobotu 9. září bude možné po celý den zdarma navštívit Dům Štěpánka Netolického a Dům přírody Třeboňska.

Datum konání akce:9.9.2017
Místo:Dům Štěpánka Netolického

Tématem letošních Dnů evropského dědictví jsou Památky a příroda, proto se mohou návštěvníci těšit také na komentované prohlídky zámeckého parku a barokní koncert, věnovaný lesu a lovu.

Dům Štěpánka Netolického

–        komentované prohlídky stálé expozice (od 10:00 do 17:00 v každou celou hodinu)

–        14:00–17:00 výtvarná dílna pro děti

Dům přírody Třeboňska

–        komentované prohlídky zámeckého parku v 11:00, 13:00 a 15:00

–        komentované prohlídky Domu přírody v 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00

 

Schwarzenberský sál na zámku v Třeboni

Chcete zažít barokní lovecko-gurmánský večer na zámku? Pak přijďte v 19 hodin do krásného prostředí Schwarzenberského sálu, kde se přenesete do doby honů, lovců i pytláků 18. století. Letošní cyklus koncertů s názvem Hudební perly pro duši zakončíme v rámci Dne evropského dědictví koncertem s poetickým názvem VZHŮRU na(d) PTÁKY! Lovecké (a pytlácké) písně barokní Čechie, které představí soubor Ritornello. Barokní obdiv k přírodě bude vyjádřen nejen bukolickou poesií, ale také zhudebněnými loveckými a kuchařsko-loveckými recepturami. Zpívat se bude česky, hudební doprovod obstarají housle, píšťalky, lovecké rohy, loutna, tiorba a barokní kytara, cimbálek, varhánky i basa. Bude to lahůdka nejen hudební!

Vstupenky na koncert můžete zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí nebo on-line  ZDE


Kalendář akcí
<< srpen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Aktuálně

Rybářské slavnosti

Po roce se opět můžete těšit na tradiční Rybářské slavnosti, které se uskuteční o tomto víkendu. Bohatý program na třeboňských sádkách a v areálu Pod Světem u restaurace Pěšárna nabídne jak gastronomický, tak i kulturní zážitek pro všechny věkové kategorie. Program slavností bude zahájen v sobotu v 10 hodin průvodem rybářů s trubači po hrázi rybníka Svět.

Svátek času

Mezinárodní taneční show na náměstí v Třeboni! V sobotu se na Masarykově náměstí v rámci vícežánrového festivalu Svátek času představí tanečníci ze zahraničí, například z Polska nebo Izraele. Začátek je v 17 hodin.

Nedělní koncerty u Berty

V altánu v parku u Bertiných lázní v neděli 19. srpna zahraje Třeboňský swingový výběr. Koncert začíná v 16 hodin a vstup je zdarma.

Cykloexkurze podél Zlaté stoky s Ing. Zdeňkem Eisertem

Poznejte spolu s námi Zlatou stoku a její okolí přímo v terénu! Na pátek 24. srpna jsme pro vás připravili cykloexkurzi, která vás seznámí nejen s historií a funkcí Zlaté stoky, ale také s pozoruhodnými místy na jejím toku a jejím významem pro Třeboňsko. Více informací na www.dumstepankanetolickeho.cz.

... přejít na aktuality