Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Zpěváci z amerického Marylandu v Třeboni

Třeboňské Divadlo J. K. Tyla bude 9. dubna hostit pěvecký sbor Sherwood High School Chamber Singers. Americký středoškolský sbor pochází z města jen 30 minut jízdy vzdáleného od Washingtonu. Za hranice USA nevyráží poprvé. Do Třeboně přiveze různorodý repertoár – evropské renesanční madrigaly, americké spirituály, tradiční hudbu ze světa i současné skladby a capella.

Datum konání akce:9.4.2019
Čas konání:19:30 - 21:00
Cena:80 - 50 Kč
Místo:
On-line:

Třeboňské Divadlo J. Kajetána Tyla bude 9. dubna hostit pěvecký sbor Sherwood High School Chamber Singers. Americký středoškolský sbor pochází z města jen 30 minut jízdy vzdáleného od Washingtonu. Za hranice USA nevyráží poprvé. Do Třeboně přiveze různorodý repertoár – evropské renesanční madrigaly, americké spirituály, tradiční hudbu ze světa i současné skladby a capella.

The Sherwood High School Chamber Choir z Marylandu vyráží na mezinárodní turné tradičně, v posledních dvou letech například navštívil několik míst v Kanadě a Itálii.
Repertoár sboru je velice rozmanitý, obsahuje například evropské renesanční madrigaly, americké spirituály, tradiční hudbu kultur různých koutů světa nebo také současné skladby a capella. Když členové sboru zrovna nezpívají, připravují se na své univerzitní studium v různorodých oborech - od medicíny, přes inženýrství, enviromentální vědu až po vrcholový sport. Většina studentů se zároveň věnuje tanci, zpěvu nebo hře ve školní kapele, která má více než padesátiletou historii.
Ředitel a dirigent sboru Mike Maddox vede hudební výchovu ve státních školách v Marylandu od roku 2009. Bakalářský i magisterský titul v oblasti hudebního vzdělávání získal na University of Maryland, kde intenzivně studoval zpěv se známým bass-barytonistou François Loup. Během studií zpíval s univerzitním komorním sborem. Navzdory radosti, které mu profesionální zpívání a občasné hry na kytaru a bicí přinášely, shledává učení studentů na Sherwood High School za nejvíce naplňující. Vede nejen dva sbory, ale učí také hru na kytaru a hudební teorii na univerzitě. Je hlavou projektu Rock‘ n’ Roll Revival Show, který v rámci šesti jarních koncertů každoročně zaplňuje hlediště s tisícovkou. V představení vystupuje okolo 300 studentů.
Koncert pořádá Odbor kultury a cestovního ruchu Města Třeboně a The Prague Concert Co. s.r.o.

Více informací na: www.SherwoodMusic.info

Kalendář akcí
<< březen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Aktuálně

Mihály Könyves-Tóth, Miroslav Sekera

21. března v 19.00
Dramaturgie 22. ročníku Abonentních koncertů Třeboňská nocturna skvěle načasovala vystoupení znamenitého maďarského trumpetisty Mihály Könyves-Tótha společně s klavíristou Miroslavem Sekerou na 21. března t.r., tedy závěrečný koncert letošního zimního cyklu.

Shylock

22. března v 19.30
Za roli Shylocka obdržel Milan Kňažko Cenu Thálie 2016 za mimořádný herecký výkon v oboru činohra. Uvidíte strhující a nesmírně zábavnou hru. Když herec Jon v masce Shylocka přejde do civilního projevu, pochopíme, že jsme na bouřlivé besedě s diváky...

Třeboň přivítá 4TET

3. dubna v 19.00 hod.
Jiří Korn, Jiří Škorpík, David Uličník a Dušan Kollár - to je vokální sdružení 4TET. Do Třeboně přiveze 3. dubna zcela novou koncertní verzi. Diváci se mohou těšit na úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů, překvapivě originální pojetí aranžmá, neotřelé harmonie i temperamentní herecké až taneční výkony.

LiStOVáNí přiveze ajťáckou grotesku

8. dubna v 19.30
Přijďte v pondělí 8. dubna v 19.30 hodin do loutkového divadla v Třeboni na Listování z knihy Hry bez hranic autora Michala Kašpárka. Vtipnou a neotřelou scénickou formou vám tuto knihu představí Věra Hollá a Jiří Ressler. Po představení bude následovat prodej knihy.

... přejít do archivu aktualit