Třeboňský masopust

Masopust si v Třeboni letos připomeneme v sobotu 23. února. Přijede růžičková koleda z Nových Hradů, nejen dospělácká, ale i dětská, maškary a muzikanti. Přidají se k nim ještě místní loutkáři a ochotníci. Ochutnat bude možné i pravé masopustní koblihy, boží milosti nebo medovinu, případně zaskočit do restaurace Beseda na vepřové hody.

Datum konání akce:23.2.2019
Čas konání:10:00 - 12:00
Cena:0 Kč
Místo:Masarykovo náměstí

Doba masopustní se na Masarykově náměstí naposledy veřejně slavila v padesátých letech minulého století. Pokus o návrat masopustu, i když importovaného, začal v roce 2012, kdy do Třeboně přijela růžičková koleda z Nových Hradů. Ta dorazí i letos. Začíná se tradičně úderem desáté hodiny žádostí o povolení koledovat před Turistickým informačním centrem. Zapojit se může každý Třeboňák, který za své originální maškarní přestrojení může získat i cenu.

Restaurace Beseda, která bude hostit koledníky a maškary, připravila pro všechny návštěvníky jídelní lístek plný zabijačkových specialit. Jitrnice tam prý rostou na sosnách!! Chcete se už teď pokochat pohledem do jídelního lístku?

Restaurace Beseda - Masopustní nabídka