Kolem Světa za Hanzelkou

Vydejte se v pátek 15. února na symbolickou cestu Kolem Světa za Hanzelkou. Na 12 km dlouhé trase zavzpomínáme na slavné cestovatele Jiřího Hanzelku a jeho kolegu Miroslava Zikmunda, který letos oslaví sté narozeniny. Na cestu vyjdeme v 15 hodin od hotelu Svět. Trasa není určena pro cyklisty. Doporučujeme chůzi, nordic walking či běh.

Datum konání akce:15.2.2019
Čas konání:15:00 - 18:00
Místo:

„Život je přesný součet náhod,“ říká cestovatel a spisovatel Miroslav Zikmund, který letos 14. února oslaví sté narozeniny. Životní náhody jeho kolegy Jiřího Hanzelky (24. 12. 1920 – 15. 2. 2003) byly sečteny před šestnácti lety.

V pátek 15. února se vydáme na symbolickou cestu KOLEM SVĚTA ZA HANZELKOU, abychom vzpomněli na oba slavné cestovatele. Na 12 km dlouhé trase, která vede po polních a lesních cestách, po lučních pěšinách a rybniční hrázi, uvidíme knížecí hrobku, pláž Ostende, rašeliniště a  mnoho dalších zajímavostí.

Společně vyjdeme na cestu v 15 hodin od hotelu Svět u lázeňského parku a zakončíme ji na hřbitově sv. Jiljí, místě posledního odpočinku Jiřího Hanzelky.

Trasa není určena pro cyklisty. Doporučujeme chůzi, nordic walking či běh.