Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Hradozámecká noc

Již tradiční akce na hradech a zámcích. Poslední srpnová sobotní noc je kouzelná: na českých hradech a zámcích vás čekají neuvěřitelné zážitky! Devátý ročník Hradozámecké noci se uskuteční na více než osmi desítkách památek po celé České republice a nyní nově i na Třeboni!

Datum konání akce:25.8.2018
Čas konání:19:00 - 23:00
Místo:Zámek Třeboň
Více informací:https://www.zamek-trebon.cz/cs/akce/31592-hradozamecka-noc-na-treboni

Program:

 18.00 hodin / Schwarzenberský sál
Divadlo Já to jsem / Eliščiny pohádky

Pohádka o princezně, princi, skřítcích, draku a neopodstatněném strachu ( Sovy nejsou tím, čím se zdají být. Ne všechno, co se třpytí, je zlato. Ne každý pes, co štěká, kouše.)
Divadelní scéna vytvořená ze staré školní lavice a starých strojů, pomocí kterých lze vytvářet zvuky meluzíny, deště,..
Ručně řezané loutky, každá z jiného druhu dřeva,.. - to vše proto, že jedním s cílů této pohádky je učit děti a možná i nás dospělé vnímat, poslouchat, cítit a dívat se na okolí nejen očima.
Scénář, režie, scénografie, loutky a hraje: Vítězslav Marčík junior

 19.00 hodin / malé nádvoří
Soubor Campanello a Bratři z Růže
Nejen ukázka historických tanců

Taneční skupina historických tanců z třeboňského zámku pro Vás pravidelně připravuje cesty časem do historických dob gotiky, renesance, baroka nebo devatenáctého století. V rámci našich vystoupení se můžete přenést mezi šlechtice a šlechtičny a zažít příběhy, které se možná staly, možná nestaly. Především ale uvidíte krásné tance v dobových kostýmech, které jako by se k nám propadly z časů dávno minulých.

 20.00 hodin / Schwarzenberský sál
Martin a Andrea Šulcovi, Václav a Jitka Bastlovi
Koncert – akordeony a kytara

 20.00 – 23.00 hodin
Oživené prohlídky zámku
Rožmberské renesanční interiéry - trasa A

Projděte se s námi ztichlým zámkem posledního Rožmberka, Petra Voka, a vyslyšte příběhy vepsané do kronik pana Březana. Jak to bylo s příjezdem posledního velmože na třeboňský zámek? Zjevovala se mu pověstná Bílá paní? Kdo vše si dělal nároky na dědictví mocného rodu a jak sám Petr Vok míchal kartami tehdejší diplomacie? Přijďte a poodhalte dějinnou roušku zapadanou více než 400 letým prachem, ale prosíme, potichu, ať naše duchy nepoplašíte…

 21.00 hodin / Schwarzenberský sál
Lenka a Anna Cvrčkovy
K
oncert – housle a violoncello

 22.00 hodin / Schwarzenberský sál
Projekce amatérského filmu
Vánoční pohádka schwarzenberská

Na třeboňském zámku bývalo o Vánocích vždycky živo, protože se sem sjížděla celá široce rozvětvenáschwarzenberská vrchnost na Ježíška. Kočáry přivážely panstvo a okna zámeckých pokojů zářila do zasněžené noci... Psaly se zimy 1895 až 1922, kdy hlubocko-krumlovská knížata rodu Schwarzenbergů s pravidelností svou vlastní obsadila starobylé třeboňské sídlo k potěše své a svých ratolestí, aby si v zasněžené krajině připomněli nejkrásnější svátky v roce. V 90. letech 20. století se s připomínkou těchto Vánoc na Třeboni začalo znovu, načež vznikl i videozáznam z těchto speciálních hraných prohlídek, na jehož projekci Vás tímto srdečně zveme :-)

tel.: 384 721 193 / email: zamek.trebon@seznam.cz
Doporučujeme rezervaci na prohlídky
Program se koná ve Schwarzenberském sále

 


Kalendář akcí
<< říjen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Aktuálně

Fantom divadla - termín přesunut

23. listopadu v 17.00, 19.00, 21.00
Dnešní představení Fantoma divadla se bohužel z důvodu nemoci RUŠÍ. Pokud chcete zažít netradiční kostýmovanou prohlídku historického divadla J. K. Tyla s romantickým preludováním, letos poslední příležitost máte v náhradním termínu 23. listopadu! Rezervujte si svá místa včas. Kapacita je velmi omezena.

Těšte se na pohádky

27. října - 11. listopadu
Nechte se vtáhnout do kouzelného světa pohádek! Divadlo J. K. Tyla se svou loutkovou scénou se již těší na dětské publikum, pro které je připraveno celkem osm představení. Program Pohádkové Třeboně je určen především pro předškolní a mladší školní věk, jistě ale potěší i dospěláky s dětskou duší. Začátky pohádek jsou vždy v 15.30.

Semaforské retro aneb Vyvěste fangle

27. října v 19.30
Pamatujete tu o malé Babetě, která šla do světa nebo o pramínku vlasů, který ustřihnu potají? Chtěli byste si je, ale i další semaforovské fláky, brouknout? Tak si udělejte volno v sobotu 27. října a zaskočte do Divadla J. K. Tyla. Semaforské retro aneb Vyvěste fangle vám nabídne dobře známé písničky dvojky Suchý+Šlitr. Vstupenky na vás čekají v TICu nebo online na www.itrebon.cz.

Připomínka a oslava vzniku ČR

27. - 28. října
Vzpomínka na významnou událost před 100 roky. U Památníku obětem zla oslavíme v neděli 28. října vznik samostatného Československa. V Domě Štěpánka Netolického bude celý den běžet videoprezentace 100 let třeboňských objektivem fotoaparátu. Všem dobře známé semaforské písničky připomene představení v divadle Semaforské retro v sobotu 27. října.

... přejít do archivu aktualit