Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Hradozámecká noc

Již tradiční akce na hradech a zámcích. Poslední srpnová sobotní noc je kouzelná: na českých hradech a zámcích vás čekají neuvěřitelné zážitky! Devátý ročník Hradozámecké noci se uskuteční na více než osmi desítkách památek po celé České republice a nyní nově i na Třeboni!

Datum konání akce:25.8.2018
Čas konání:19:00 - 23:00
Cena:0 Kč
Místo:Zámek Třeboň
Více informací:https://www.zamek-trebon.cz/cs/akce/31592-hradozamecka-noc-na-treboni

Program:

 18.00 hodin / Schwarzenberský sál
Divadlo Já to jsem / Eliščiny pohádky

Pohádka o princezně, princi, skřítcích, draku a neopodstatněném strachu ( Sovy nejsou tím, čím se zdají být. Ne všechno, co se třpytí, je zlato. Ne každý pes, co štěká, kouše.)
Divadelní scéna vytvořená ze staré školní lavice a starých strojů, pomocí kterých lze vytvářet zvuky meluzíny, deště,..
Ručně řezané loutky, každá z jiného druhu dřeva,.. - to vše proto, že jedním s cílů této pohádky je učit děti a možná i nás dospělé vnímat, poslouchat, cítit a dívat se na okolí nejen očima.
Scénář, režie, scénografie, loutky a hraje: Vítězslav Marčík junior

 19.00 hodin / malé nádvoří
Soubor Campanello a Bratři z Růže
Nejen ukázka historických tanců

Taneční skupina historických tanců z třeboňského zámku pro Vás pravidelně připravuje cesty časem do historických dob gotiky, renesance, baroka nebo devatenáctého století. V rámci našich vystoupení se můžete přenést mezi šlechtice a šlechtičny a zažít příběhy, které se možná staly, možná nestaly. Především ale uvidíte krásné tance v dobových kostýmech, které jako by se k nám propadly z časů dávno minulých.

 20.00 hodin / Schwarzenberský sál
Martin a Andrea Šulcovi, Václav a Jitka Bastlovi
Koncert – akordeony a kytara

 20.00 – 23.00 hodin
Oživené prohlídky zámku
Rožmberské renesanční interiéry - trasa A

Projděte se s námi ztichlým zámkem posledního Rožmberka, Petra Voka, a vyslyšte příběhy vepsané do kronik pana Březana. Jak to bylo s příjezdem posledního velmože na třeboňský zámek? Zjevovala se mu pověstná Bílá paní? Kdo vše si dělal nároky na dědictví mocného rodu a jak sám Petr Vok míchal kartami tehdejší diplomacie? Přijďte a poodhalte dějinnou roušku zapadanou více než 400 letým prachem, ale prosíme, potichu, ať naše duchy nepoplašíte…

 21.00 hodin / Schwarzenberský sál
Lenka a Anna Cvrčkovy
K
oncert – housle a violoncello

 22.00 hodin / Schwarzenberský sál
Projekce amatérského filmu
Vánoční pohádka schwarzenberská

Na třeboňském zámku bývalo o Vánocích vždycky živo, protože se sem sjížděla celá široce rozvětvenáschwarzenberská vrchnost na Ježíška. Kočáry přivážely panstvo a okna zámeckých pokojů zářila do zasněžené noci... Psaly se zimy 1895 až 1922, kdy hlubocko-krumlovská knížata rodu Schwarzenbergů s pravidelností svou vlastní obsadila starobylé třeboňské sídlo k potěše své a svých ratolestí, aby si v zasněžené krajině připomněli nejkrásnější svátky v roce. V 90. letech 20. století se s připomínkou těchto Vánoc na Třeboni začalo znovu, načež vznikl i videozáznam z těchto speciálních hraných prohlídek, na jehož projekci Vás tímto srdečně zveme :-)

tel.: 384 721 193 / email: zamek.trebon@seznam.cz
Doporučujeme rezervaci na prohlídky
Program se koná ve Schwarzenberském sále

 


Kalendář akcí
<< prosinec 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Aktuálně

Rozsvícení čtvrté svíčky

Čtvrtou svíčku na velkém adventním věnci na kašně rozsvítíme v neděli 23. prosince světlem z Betléma. Postarají se o to třeboňští skauti a světlo bude možné si přenést ve vhodných lucerničkách domů. Setkání nám zpříjemní soubor Musica Viva a soubor historisckých tanců Campanello. Těšíme se na setkání s Vámi!

V Třeboni máme betlém

12. prosince - 6. ledna
Na Masarykově náměstí stojí i letos u vánočního stromu dřevěný betlém. Jeho autorem je dřevořezbář Jan Hanz Štěbeták z Jindřichohradecka. Zajděte se podívat.

Prodej divadelního abonmá zahájen!

Přihlášky přijímáme do 17. prosince
Vážení a milí abonenti, návštěvníci Divadla J. K. Tyla v Třeboni, právě byl spuštěn prodej abonentních vstupenek na divadelní předplatné pro měsíce únor 2019 až červen 2019. Pečlivě vyplněné přihlášky nám nově budete moci poslat (či přinést) nejen v papírové podobě, ale i jako webový formulář.

Publikace o Třeboni v prodeji

Přemýšlíte, co letos koupit pod stromeček? Město Třeboň právě vydalo novou fotografickou publikaci TŘEBOŇ, která určitě zaujme nejen ty Třeboně znalé.

... přejít do archivu aktualit