Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Cykloputování za přírodou Veselska

Poslední z prázdninových cykloexkurzí se zoologem Lukášem Šimkem vám představí přírodu Veselska. Sraz účastníků je před Informačním střediskem ve Veselí nad Lužnicí.

Datum konání akce:19.7.2018
Čas konání:09:00 - 13:00
Místo:
Více informací:http://www.dumprirody.cz/dum-prirody-trebonska/akce/cykloputovani-za-prirodou-veselska/

Odjezd v 9:00 od Informačního střediska ve Veselí nad Lužnicí, návrat okolo 13 hod tamtéž.

Exkurzi vede RNDr. Lukáš Šimek a kromě informací o přírodě a krajině se dozvíte také zajímavosti z historie i současnosti rybníkářství a ochrany přírody.

Trasa: meandry řeky Nežárky (říční tůně, soustava rybníků u Hamru), Vlkov (písečný přesyp), slatiniště Ruda a Hovízna (rašelinná vegetace a hmyz), Bošilecký rybník (vodní ptactvo), Ponědrážsko (lidová architektura).

Nutným vybavením je seřízené kolo a pláštěnka, dále doporučujeme dalekohled a repelent proti hmyzu.

Exkurze je zdarma v rámci projektu Krajina a lidé - interpretace přírodního dědictví CHKO a biosférické rezervace Třeboňsko. Projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

www.sfzp.cz a www.mzp.cz


Kalendář akcí
<< srpen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Aktuálně

Rybářské slavnosti

Po roce se opět můžete těšit na tradiční Rybářské slavnosti, které se uskuteční o tomto víkendu. Bohatý program na třeboňských sádkách a v areálu Pod Světem u restaurace Pěšárna nabídne jak gastronomický, tak i kulturní zážitek pro všechny věkové kategorie. Program slavností bude zahájen v sobotu v 10 hodin průvodem rybářů s trubači po hrázi rybníka Svět.

Nedělní koncerty u Berty

V altánu v parku u Bertiných lázní v neděli 19. srpna zahraje Třeboňský swingový výběr. Koncert začíná v 16 hodin a vstup je zdarma.

Cykloexkurze podél Zlaté stoky s Ing. Zdeňkem Eisertem

Poznejte spolu s námi Zlatou stoku a její okolí přímo v terénu! Na pátek 24. srpna jsme pro vás připravili cykloexkurzi, která vás seznámí nejen s historií a funkcí Zlaté stoky, ale také s pozoruhodnými místy na jejím toku a jejím významem pro Třeboňsko. Více informací na www.dumstepankanetolickeho.cz.

... přejít na aktuality