Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Česko zpívá koledy

Už po šesté se Třeboňáci zapojí do jedinečné akce, kterou připravuje regionální Deník, Česko zpívá koledy. Letos se můžete zastavit v předvánočním shonu na Masarykově náměstí ve středu 12. prosince v 18 hodin.

Datum konání akce:12.12.2018
Čas konání:18:00 - 19:00
Cena:0 Kč
Místo:Masarykovo náměstí

V celé republice se ve stejný čas setkají lidé u vánočních stromů na více než třech stovkách míst, aby si zřejmě jako největší sbor na světě společně zazpívali pět koled. Letos to budou: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce Valaši, Štědrej večer nastal. A samozřejmě i evergreen o Vánocích, které přicházejí.

Rozejít se domů po šesti písních by byla škoda, proto budeme pokračovat Adventním zpíváním, letos se skupinou Bonsai č. 3. Ta na letošní Portě v Řevnicích získala Cenu Českého rozhlasu Olomouc a na Mohelnickém dostavníku hlavní cenu poroty.

Zpěvníky budou připraveny v Turistickém informačním centru.

Letošní ročník Česko zpívá koledy připravuje Odbor kultury a cestovního ruchu Města Třeboně a Základní umělecká škola.

 


Kalendář akcí
<< prosinec 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Aktuálně

Věnujte andílka na dobrou věc

do 12. prosince
Vytvořte andílka jakoukoliv technikou a přineste ho do 12. prosince do Turistického informačního centra nebo na Odbor kultury a cestovního ruchu (kancelář 249). Váš andílek si pak na prodejní výstavě 15. prosince sám najde svého kupce. Výtěžek z akce bude věnován na podporu projektu Perinatální hospicové péče.

V Třeboni úřaduje Ježíškova pošta

do 12. prosince
Také letos je otevřena třeboňská pobočka Ježíškovy pošty v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. Každé psaní odtud odešleme do hlavní Ježíškovy poštovní schránky v Božím Daru v Krušných horách, odkud se vaše přání vrátí adresátovi i se speciálním razítkem přímo od Ježíška.

Budeme zpívat koledy s celým Českem!

12. prosince v 18.00
Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši a Štědrej večer nastal, to je základní pětice koled, které budeme ve středu 12. prosince od 18. hodiny zpívat v rámci největšího pěveckého sboru na světě na Masarykově náměstí.

V Třeboni bude opět stát betlém

12. prosince - 6. ledna
Na Masarykově náměstí bude u vánočního stromu i letos od 12. prosince stát dřevěný betlém. Jeho autorem je dřevořezbář Jan Hanz Štěbeták, pravidelný účastník Svatováclavských slavností a tvůrce dvoumetrové sochy poustevníka u kaple sv. Víta.

... přejít do archivu aktualit