Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Divadelní předplatné 2018/19

Věděli jste o možnosti zakoupit vstupenky do divadla J. K. Tyla výrazně levněji než v běžném předprodeji? Ne? Pak vám nabízíme naše divadelní abonmá. Na období od září 2018 do ledna 2019 je pro vás připraveno pět představení.

Divadelní předplatné podzim 2018 - zima 2019

 

18.09.2018

Když se zhasne

Roman Vencl & Michaela Doleželová

Moravské divadlo Olomouc

www.moravskedivadlo.cz

Hrají: Michaela Doleželová j. h., Vendula Nováková, Jan Ťoupalík, Roman Vencl

 Letošní podzimní divadelní sezonu v Třeboni otevřeme komedií, a to komedií mrazivou. Když se zhasne, tak zní název titulu z dílny autorského tandemu Roman Vencl a Michaela Doleželová. S představením k nám přijede Moravské divadlo Olomouc.

Trevor a Nina jsou manželský pár z vyšší newyorské společnosti. On je prominentní gynekolog, ona majitelka a šéfkuchařka vyhlášené italské restaurace. Jejich manželství však nelze pokládat za ideální. Může za to předmanželská smlouva, drsnější než pravidla amerického fotbalu: ten z manželů, který podá návrh na rozvod, přijde o veškerý majetek, který tak automaticky připadne tomu druhému. Jsou Vánoce a Trevor s Ninou pořádají svůj tradiční večírek. Jedinými pozvanými hosty jsou poněkud výstřední manželé Imelda a Artur. Na první pohled by se mohlo zdát, že půjde o dost nudnou párty, jenže to by ona předmanželská smlouva nesměla obsahovat maličký dodatek: ten z manželů, který prokáže tomu druhému nevěru, může požádat o rozvod a získá všechen majetek. Vánoční večírek se tak promění v rozvodové bitevní pole.


 

 

  

23.10.2018

Jak je důležité býti (s) Filipem

Oscar Wilde

Divadelní společnost Indigo Company

www.indigocompany.cz

Hrají: Ondřej Ruml/ Michael Vykus,  Radek Zima, Lilian Fischerová, Jana Trojanová/ Tereza Krippnerová, Simona Koptová – Vrbická, Stanislava Jachnická/ Dana Morávková, Miroslav Dvořák, Viktor Zavadil/ Marek Šmied

Dá se říct, že říjen bude v Třeboni ve znamení klasického divadelního repertoáru.  Komedie Oscara Wildea Jak je důležité býti (s) Filipem totiž mezi divadelní klasiku právem patří.  A nemalou měrou  k tomu přispívá i výborný aktuální překlad Wildeova textu od týmu překladatelů  kolem Zuzany Šťastné a Stanislava Rubáše. V režijním podání Hany Marvanové pak čekejte klasický text v elektroswingových kulisách, které inscenaci dodávají to správné tempo a prostor. 

Jsme důvtipní. Jsme seriózní. Jsme dobře vychovaní. Jsme elegantní. Někdy ale, když se nikdo nedívá, vášnivě jíme, chodíme v ponožkách a věříme na osud. Ryze britská studie žen, mužů, vztahů a stereotypů, kterým dobrovolně a s úsměvem podléháme.  Jak je důležité psát si deník? Jak je důležité znát Bunburyho? Jak je důležité vypadat vždycky dokonale? Jak je důležité jíst koblihy s klidem? Jak je důležité jmenovat se Filip? Komedie mnoha párů, které nepodceňují styl a nepřeceňují pravdu.


 

 

20.11.2018

Warren Adler

Válka Roseových

Divadlo A. Dvořáka Příbram

www.divadlopribram.eu

Hrají: Michal Dlouhý, Kateřina Lojdová, Roman Štabrňák, Lukáš Král, Petr Florián a členové uměleckotechnického provozu

Soubor Divadla Antonína Dvořáka Příbram se v Třeboni v posledních letech velmi dobře zapsal  velkými inscenacemi Balada pro Banditu a Obsluhoval jsem anglického krále. Na svá úspěšná kumštýřská tažení krajem rybníků z minulých let se proto pokusí navázat i na podzim roku 2018. Představení Válka Roseových, kde se v hlavních rolích představí Michal Dlouhý a Kateřina Lojdová, režijně připravil Ondřej Sokol.

Barbara a Jonathan Roseovi, dokonalí manželé, kteří jsou se svými dětmi ve svém dokonalém domě dokonale šťastni. Zdánlivě. Najednou jeden z nich zjistí, že by bylo krásné být sám a chce se rozvést… Za pomoci právníků se tak rozjíždí mašinérie rozvodového řízení, kdy však ani jeden z manželů nechce přijít o krásný dům. Vzájemně si likvidují osobní věci, zabíjejí domácí zvířata, připravují ty nejdrsnější naschvály, neustoupí ani o píď. Drama, a přesto komedie, i když zatraceně mrazivá! Její předlohou je americký román slavného Warrena Adlera. Podle něj také Danny DeVito natočil neméně slavný stejnojmenný film, v hlavních rolích s Kathleen Turner a Michaelem Douglasem.


 

 

 

02.12.2018

Felix Mitterer

Pardál

Divadlo Ungelt Praha

www.divadloungelt.cz

Hrají: Jana Štěpánková, František Němec a Ondřej Novák

V případě prosincového představení by asi stačilo říct, že k nám zavítá Divadlo Ungelt s představením Pardál. Jeho režisérem není nikdo menší než Ladislav Smoček a hrají v něm herecké osobnosti toho největšího kalibru - Jana Štěpánková a František Němec. Jedním slovem, bude to velká divadelnická profesionalita a kvalita.

Stará žena autem srazí zapomnětlivého muže, který je tolik podobný jejímu zesnulému manželovi. Je už opravdu nesvéprávná, jak říká její synovec? Anebo je všechno úplně jinak? Napínavá tragikomedie, v níž se skutečnost skládá do nečekaných a dojemných obrazců nesmrtelné lásky.


 

 

Lednový termín  v jednání

Radim Vizváry

Sólo

Mime Prague

www.mimeprague.cz

Hraje: Radim Vizváry

Je pravda, že s pantomimou a pohybovým divadlem se v Divadle J. K. Tyla v Třeboni příliš často nesetkáváme. A protože tento stav chceme napravit a ukázat i tyto divadelní žánry v tom nejlepším světle, pozvali jsme na leden 2019 do Třeboně jednoho z nejpovolanějších – mima Radima Vizváryho. Představení Sólo začíná u Debureaua a věříme, že skončí až ve vašich srdcích. Je totiž naprosto strhující.

Od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo. Jeho pantomima je moderní, čistá a aktuální. A i když se nechává ovlivňovat jinými styly, nakonec se vždy vydává vlastní cestou.

Radim Vizváry Vám představí klasická i současná, poetická i komická díla. Smát se i brečet pak můžete bez jediného Radimova slova – k jeho umění totiž nejsou potřeba. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Zkrátka uvidíte, co dnes znamená pantomima.


Od 1. srpna budou v Turistickém informačním centru města Třeboně na Masarykově náměstí 1 a na webu www.itrebon.cz/predplatne k dispozici přihlášky na podzimní řadu abonmá.

Stávající předplatitelé budou mít možnost si od 1. srpna v 2018 (při platbě v hotovosti)  v TIC města Třeboně vstupenky ihned zakoupit a odnést. 

Noví zájemci o divadelní předplatné mohou vyplnit a podat svoji přihlášku-žádost  o zařazení do abonmá (bez udání konkrétních míst v hledišti) také od 1. srpna 2018.  Abonentní místa jim pak budou přiřazena ve dnech 20. až 24. srpna 2018.

 Vstupenky budou stávajícím i novým předplatitelům nabízeny ve čtyřech cenových pásmech:

A - 1750 Kč (5 představení, á 350 Kč)

B -  1650 Kč (5 představení, á 330 Kč)

C – 1450 Kč (5 představení, á 290 Kč)

D – 1350 Kč (5 představení, á 270 Kč)

Přihlášky budou, pokud zvolíte možnost platby v hotovosti, přijímány do 31. srpna.

Pokud si budete přát uhradit předplatné bezhotovostně (na základě námi vystavené faktury), je uzávěrka pro podání přihlášek  17. srpna.

V hotovosti uhrazené abonentky budou vydávány do 31. srpna 2018.

Vydávání bezhotovostně hrazených abonentek bude probíhat v TIC města Třeboně ve dnech 10. – 18. září 2018.

Vyplněné přihlášky-žádosti o zařazení do abonmá je možno odevzdat třemi způsoby:

  • Poštou: Město Třeboň, odbor kultury a cestovního ruchu, Palackého náměstí 46, 379 01, Třeboň
  • Osobně: Turistické informační centrum města Třeboně, Masarykovo náměstí 1, po–ne 09.00–18.00
  • E-mailem: pech@mesto-trebon.cz

Přihláška na divadelní předplatné ve formátu pdf ke stažení ZDE.

Kontakt, informace:

Michal Pech  607 873 178

www.itrebon.cz/predplatne


Kalendář akcí
<< srpen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Facebook