Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přednáška Barbary Ritterbusch Nauwerk

V sobotu 13. října se sice loví Rožmberk, ale my jsme pro vás připravili také jedno malé rybí překvapení. Ve 14.00 proběhne v Domě Štěpánka Netolického vernisáž výstavy Barbary Ritterbusch Nauwerck a po ní bude následovat autorčina přednáška, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít.


Datum: 12.10.2018 | Zhlédnuto: 359x

Přednáška nese název Proměny vnímání (Wahrnehmung) a konstrukce (Wahrgebung) tvaru těla ryb – od lovecké magie k růstovému modelu.

Při této příležitosti bude také představena stejnojmenná publikace autorky, která poprvé vychází v českém překladu. Přednáška bude v němčině, tlumočená do češtiny. Srdečně zveme!

Více informací k přednášce najdete zde: Přednáška Barbary Ritterbusch Nauwerck


Aktuality

Prázdninová výtvarná dílna

21. a 22. února
Dům Štěpánka Netolického připravil na jarní prázdniny tvořivou dílnu pro děti i dospělé – přijďte si namalovat svou vlastní plátěnou tašku! Pokud vás už omrzely všudypřítomné igelitky, zastavte se ve čtvrtek 21. 2. mezi 10.00 a 12.00 nebo v pátek 22. 2. od 13.00 do 16.00 v Domě Štěpánka Netolického a vytvořte si svou originální plátěnou tašku.

Třeboňský masopust

23. února v 10.00
Masopust si v Třeboni letos připomeneme v sobotu 23. února. Přijede růžičková koleda z Nových Hradů, nejen dospělácká, ale i dětská, maškary a muzikanti. Přidají se k nim ještě místní ochotníci. Ochutnat bude možné i pravé masopustní koblihy, boží milosti nebo medovinu. Restaurace Beseda nabídne vepřové hody.

Na nitě je tužka krátká!

23. února ve 13.00
Není čára jako čára! Některá je čerchovaná, některá je vyšívaná… Jehlou doplň srst, hrst, chlup, lup či vlas. Textilně vyšívací dílna s Evou Volfovu pro malé i velké a vyšívání lačné, na které se blíže seznámíte s pestrými možnostmi textilní koláže kombinované s kreslením nití, se koná v sobotu 23. února od 13.00 v Domě Štěpánka Netolického.

Povídání o pejskovi a kočičce

23. února v 15.30
To bylo tenkrát, když spolu ještě pejsek s kočičkou hospodařili. Že už je to dávno? Tři pohádky ze známé dětské knížky v podání třeboňských loutkářů Vám jistě oživí vzpomínky a potěší i ty nejmenší diváky. Představení, které se koná v sobotu 23. února od 15.30 je vhodné pro děti od 3 let.

... přejít do archivu aktualit