Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Den otevřených ateliérů

Galerie buddhistického umění a Dům Štěpánka Netolického se letos opět připojí ke Dnům otevřených ateliérů, který proběhne 13. října.


Datum: 12.10.2018 | Zhlédnuto: 326x

V Domě Štěpánka Netolického budou připraveny dvě zajímavé akce – od 14.00 se uskuteční vernisáž výstavy Dřevo – již 400 milionů let – interpretace a po ní bude následovat Přednáška Barbary Ritterbusch Nauwerck.

Galerie buddhistického umění bývá v tuto dobu již uzavřena, ale na Den otevřených ateliérů se sluší udělat malou výjimku. A proto na expozici buddhistického umění můžete výjimečně zavítat i v tuto sobotu od 10 do 16 hodin. Prohlídky se konají pouze v každou celou hodinu. Více o galerii ZDE

Vstup do těchto památek bude v rámci Dnů otevřených ateliérů zdarma.


Aktuality

Prázdninová výtvarná dílna

21. a 22. února
Dům Štěpánka Netolického připravil na jarní prázdniny tvořivou dílnu pro děti i dospělé – přijďte si namalovat svou vlastní plátěnou tašku! Pokud vás už omrzely všudypřítomné igelitky, zastavte se ve čtvrtek 21. 2. mezi 10.00 a 12.00 nebo v pátek 22. 2. od 13.00 do 16.00 v Domě Štěpánka Netolického a vytvořte si svou originální plátěnou tašku.

Třeboňský masopust

23. února v 10.00
Masopust si v Třeboni letos připomeneme v sobotu 23. února. Přijede růžičková koleda z Nových Hradů, nejen dospělácká, ale i dětská, maškary a muzikanti. Přidají se k nim ještě místní ochotníci. Ochutnat bude možné i pravé masopustní koblihy, boží milosti nebo medovinu. Restaurace Beseda nabídne vepřové hody.

Na nitě je tužka krátká!

23. února ve 13.00
Není čára jako čára! Některá je čerchovaná, některá je vyšívaná… Jehlou doplň srst, hrst, chlup, lup či vlas. Textilně vyšívací dílna s Evou Volfovu pro malé i velké a vyšívání lačné, na které se blíže seznámíte s pestrými možnostmi textilní koláže kombinované s kreslením nití, se koná v sobotu 23. února od 13.00 v Domě Štěpánka Netolického.

Povídání o pejskovi a kočičce

23. února v 15.30
To bylo tenkrát, když spolu ještě pejsek s kočičkou hospodařili. Že už je to dávno? Tři pohádky ze známé dětské knížky v podání třeboňských loutkářů Vám jistě oživí vzpomínky a potěší i ty nejmenší diváky. Představení, které se koná v sobotu 23. února od 15.30 je vhodné pro děti od 3 let.

... přejít do archivu aktualit