Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Aktivní turistická zóna

Třeboň je výjimečná nejen svými přírodními a historickými krásami, ale také možnostmi jak zajímavě a aktivně využít svůj volný čas. Na trase při Naučné stezce Cesta kolem Světa byl v části lázeňského parku Aurora využit prostor pro projekt „Aktivní turistická zóna u Světa napříč generacemi“, kde k zábavě i odpočinku vzniklo několik nových atraktivit:

Přírodní dětské hřiště

Smyslové hřiště Dětský svět

Fitpark – cvičení nejen pro seniory

Kryté odpočívalo

Přírodní dětské hřiště

Přírodní dětské hřiště bylo vystavěno při stávající naučené stezce Cesta kolem Světa v jihovýchodní části lázeňského parku Aurora. Jednotlivé herní prvky nabízí bohaté vyžití, zábavu i odpočinek pro všechny věkové kategorie a rodiny s dětmi. Děti si zde mohou vyzkoušet lezení po pavoučí síti, lezecké struktuře, přeskakovat po dřevěných špalcích nebo prolézt lanovým tunelem. Pozornosti jistě neuniknou ani pružinové houpačky s motivem ovečky a divokých prasat. Pro relaxaci dětí i dospělých je k dispozici síťová houpačka na akátových kůlech či posezení na opracovaných kládách stromu.

Provozní doba

1. květen – 30. září     8:00–21: 00 hodin

1. říjen – 30. duben    9:00–18:00 hodin

Smyslové hřiště Dětský svět

Spojit příjemné s užitečným je vždy velkou výhodou. Všem návštěvníkům parku právě toto nabízí smyslová, naučná a herní stezka, jejímž cílem je zábavná forma vzdělání a podpora smyslového vnímání. Návštěvníci si zde porovnají vlastnosti dřeva zrakem i hmatem, a na dřevěném xylofonu dokonce sami vyzkouší zvuk jednotlivých dřevin.

Nejen děti se naučí odhadovat stáří stromů podle letokruhů, poznají stromy domácích dřevin podle jejich kůry, a na otáčivém hranolu si vyzkouší sestavit správné čtveřice obrázků dle listů, plodů a květů daného stromu. Dále si rozšíří i znalosti o ptactvu, které se v okolí vyskytuje. Kromě smyslového poznání jsou zde pro cvičení rovnováhy také připraveny balanční prvky, a to rotující kláda a balanční bloky. Pozornost určitě přitáhne i zajímavá zvuková hra, tzv. „Šeptanda“, u které se návštěvníci přesvědčí, jak jednoduché může být přenést zvuk pomocí trubky v zemi.

Provozní doba

1. květen – 30. září     8:00–21: 00 hodin

1. říjen – 30. duben    9:00–18:00 hodin

Fitpark- cvičení nejen pro seniory

Seniorské hřiště je vystavěno v lázeňském parku, a to nedaleko budovy lázeňského domu. Je určeno pro všechny zájemce o zdravý pohyb. Samotné cvičební prvky jsou umístěny v částečně krytém porostu, což návštěvníkům umožní dostatečný klid a soustředění na cvičení. Jsou navrženy speciálně pro protažení či posilování vlastní vahou, což nejen seniorům dopomůže jak k udržení či zlepšení kondice, tak i k procvičení motorických schopností. Každý stroj hřiště je zaměřen na určité partie, na procvičování kloubů, na uvolnění svalů zad a pasu, na procvičování ramen či protahování. Zájemci tak mohou například vyzkoušet kardiovaskulární cvičení na bezzátěžovém rotopedu, posílit zádové a břišní svalstvo na bradlech a žebřinách, zlepšit svůj krevní oběh a uvolnit napětí zádového svalstva a pasu na masážním zařízení, či protáhnout ztuhlé svaly ramen a zad na speciálně navrženém cvičebním stroji.

Provozní doba

1. květen – 30. září     8:00–21: 00 hodin

1. říjen – 30. duben    9:00–18:00 hodin

Kryté odpočívadlo

Celoročně je možné využít také kryté odpočívadlo v jižní části lázeňského parku, poblíž břehu rybníka Svět. V horkých letních dnech, a nejen v nich, pak tento prostor nabídne klidné posezení v příjemném stínu. Pro odpočinek, zastavení a načerpání síly jsou připraveny dřevěné lavičky. Zajímavou odpočinkovou sestavu představují zakotvené židle se stoly. Ze dvou různých odstínů dřeva je pak na každém stole vytvořen motiv šachovnice pro šachy či jiné stolní hry.

Podrobnosti o návštěvním řádu a instalovaných prvcích jsou k dispozici na informačních tabulích, které jsou instalovány u jednotlivého hřiště.

Informační leták včetně mapy ke stažení.

Projekt „Aktivní turistická zóna u Světa napříč generacemi“ byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

 


Kalendář akcí
<< srpen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Facebook