Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Stará radnice s věží


Nejvýznamnějším objektem na náměstí je stará radnice. Roku 1562 koupila obec dva shořelé sousední domy a dala je následujícího roku přestavět Vlachem Jakubem Cornbellem na radnici, která při prvním úředním číslování domů roku 1770 obdržela číslo 1.
Podloubí nové radnice se otvíralo do náměstí třemi polokruhovými arkádami o mohutných pilířích, kterým nad jediným patrem budovy odpovídaly tři štíty. S přispěním císaře Ferdinanda III. Byla k radnici roku 1638 přistavěna
masivní čtyřboká, 31 metrů vysoká čtyřetážová věž s ochozem, hodinami a cibulovitou střechou s lucernou. Věž od té doby tvořila vedle kostelní věře druhou dominantu města. Roku 1742 bylo průčelí budovy ozdobeno freskami s rožmberským, schwarzenberským a městským znakem. Při přestavbě roku 1819 byl radniční dům zvýšen o druhé
patro.

 


Věž staré radnice

Město Třeboň má své neopakovatelné kouzlo, jímž si podmaňuje ty, kteří přicházejí s očima otevřenýma. Její kouzlo pak obzvláště vynikne z nadhledu. Přijměte tedy pozvání k návštěvě věže staré radnice. Je symbolem a jednou z dominant města již po staletí. Tato 31 m vysoká čtyřboká věž s ochozem, hodinami a cibulovitou střechou byla v roce 1638 jako součást staré radnice přistavěna vlašským mistrem stavitelem Jakubem Corabellou s finančním přispěním samotného císaře Ferdinanda III. Zatímco v historii se z ochozu věže ohlašoval požár nebo jiná nebezpečí, dnes nabízí jedinečné výhledy na  historické jádro města i okolní krajinu. Ukáže vám Třeboň a její široké okolí v celé kráse.

Odměnou za námahu při výstupu vám bude jedinečný pohled na historické jádro města a také se vám otevře překrásný výhled do okolní krajiny. Z ochozu věže staré radnice budete mít Třeboň jako na dlani.

Prohlídky radniční věže zajišťuje Turistické informační centrum (TIC) na Masarykově náměstí.
Věž je přístupná celoročně v otevíracích hodinách informačního centra.

V hlavní sezóně (červen–září) za dobrého počasí:
Vstupy denně, nepřetržitě od 9 do 18 hodin.
Vstupenky v infostánku u vstupu do věže.

Mimo hlavní sezónu (říjen–květen) nebo kdykoli v roce za špatného počasí:
Vstupy ve vypsaných časech
Vstupenky a klíče k vyzvednutí v TIC.

Vstupné:

- dospělí: 30 Kč

- děti do pěti let: zdarma

- studenti, senioři: 20 Kč

- rodinné vstupné: 80 Kč

 << květen 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Dům přírody TřeboňskaFacebook