Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Třeboň


to jsou Rožmberkové a Schwarzenberkové, Petr Vok a Jakub Krčín, Stará a Nová řeka, rybník Svět a Rožmberk, Zlatá stoka a seníky na Mokrých loukách, renesanční zámek a slavná Schwarzenberská hrobka, Bertiny lázně a Lázně Aurora, biosférická rezervace UNESCO, Chráněná krajinná oblast, ale také rybářské a historické slavnosti, hudební přehlídky a festivaly, pivo Regent a kapří hranolky ...Top zajímavosti Třeboně

Brožura s názvem Třeboň TOP zajímavosti nabízí nejzajímavější místa Třeboně, které lze navštívit v centru i nejbližším okolí.

... více na: Top zajímavosti Třeboně

Virtuální prohlídky Třeboň a okolí

Zde si můžete ve 3D zobrazení prohlédnout třeboňské Masarykovo náměstí, krásný interiér empírového divadla Josefa Kajetána Tyla nebo se rozhlédnout z věže staré radnice. Tato virtuální prohlídka je zobrazitelná také v brýlích virtuální reality. 

... více na: Virtuální prohlídky Třeboň a okolí

Historie

Celé rozsáhlé území dostal od krále výsluhou  Vítek z Prčic. Brzy po svém založení se dostala osada do majetku cisterciáckého kláštera v dolnorakouské Světlé (Zwettl).

... více na: Historie

Lázeňství

Třeboňská pánev je jedním z nejbohatších nalezišť rašeliny a slatiny u nás. Slatina patří mezi tzv. peloidy, což jsou přírodní látky vzniklé geologickými pochody. Slatina má blahodárné účinky na lidské tělo a jejích vlastností se využívá v lázeňství již celou řadu let.

... více na: Lázeňství

Fotogalerie

Fotografie třeboňské krajiny, města, z významných událostí a soutěží.

... více na: Fotogalerie


<< duben 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Dům přírody TřeboňskaFacebook