Nejkrásnější kytici uvázali v Třeboni!

Uvázat kytici je UMĚNÍ! A pokud to nevíte, tak tu "rozevlátou, extravagantní s impozantní kompozicí", prostě nejkrásnější mezi 18 ostatními, uvázali kluci z třeboňského květinářství Z lásky kvítka. Rozhodla o tom odborná porota testu MF Dnes.


Datum: 16.5.2018

Jarní puget pro energickou padesátnici za 500, který týden vydrží co nejhezčí, měli uvázat floristé v 18 květinářstvích po celé republice. Mnohdy ale vznikl kvetoucí keř, hřbitovní kvítí nebo "ramínko" v květu se sviluškami v liliích.

"Než začal Zdeněk Polreich upozorňovat na bídu českého pohostintví, byli jsme zvyklí si v restaraci nestěžovat a zaplatit. Dokud se nenaučíme vracet květiny stejně jako špatné jídlo, budou nám nabízet takové hrůzy", prohlásila místopředsedkyně Svazu květinářů a floristů Klára Franc Vavříková. "Když přijdete s takovou květinou ženě gratulovat, bude si ji pamatovat a bude vědět, že pro vás něco znamená. Přesně taková by měla kytice k padesátinám být", podotkl na adresu kluků z třeboňského ateliéru Z lásky kvítka další člen poroty Jan Stibor.

Gusto a Marku, gratulujeme, jste borci!

Více MF Dnes 15. května.

https://www.pressreader.com/czech-republic/mf-dnes/20180515/282432759800607