Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Masopustní hody na náměstí

V sobotu 18. února můžete ochutnat masopustní koblihy, boží milosti i zabijačkové speciality. Přímo na Masarykově náměstí nabídne tyto dobroty Pekárna Novosedly nad Nežárkou a hotel Bílý koníček. Ten připravuje pro své hosty i speciální masopustní menu.


Datum: 16.2.2017

Masopust měl v Třeboni velkou tradici. V roce 1934, kdy světem hýbala záhada lochnesské příšery, vyrobili zaměstnanci pivovaru 15 metrů dlouhou obludu, kterou vylovili z rybníka Svět a provezli městem. Dodnes se úspěšně snaží o jeho udržení v sousední Branné a Břilicích. V Třeboni se naposledy slavil masopust veřejně na náměstí v padesátých letech minulého tisíciletí.

Zřejmě nejstarší dochovaná pozvánka lákala na Masopustní merendu, která se konala v Třeboni před 103 lety – 21. února 1914. – jak vystopovala PhDr. Jiřina Psíková. Přijďte aspoň částečně maskován … Žádali tehdejší organizátoři. Členové Občanské besedy platili vstupné na Masopustní merendu 1 K., nečlenové 3 K.

Třeboňský masopust s Jihočeským folklorním souborem Úsvit a jeho šavlovou a vařečkovou koledou bude v sobotu 18. února pro všechy ale zcela ZADARMO!