Informační servis města Třeboně • Ochutnejte Švýcarsko přímo na třeboňském náměstí

  Již popáté se v Třeboni v sobotu 29. dubna od 9:45 do 16:00 uskuteční Švýcarský den. Specialitou letošního ročníku bude vystoupení tří alphornistů z regionu Lucernského jezera. Švýcarsko se na jeden den přesune přímo na třeboňské Masarykovo náměstí a do Domu Štěpánka Netolického. Přijďte ochutnat švýcarské speciality a poslechnout si zajímavosti a této krásné zemi.

 • 30. dubna stavíme v Třeboni májku

  Na rozloučení mý potěšení postavím pod okny máj... určitě znáte. I v Třeboni se bude poslední dubnový podvečer stavět máj a to na Masarykově náměstí. Postarají se o to sousedé a tetičky ze Sdružené baráčnické obce Vitoraz a poprvé i technika. Taky se tu bude tančit a zpívat. A hlavně! Nezapomenout na hlídání!

 • Oslavte lásky čas s Puškinem!

  Vychutnejte si krásnou atmosféru prvního májového večera v Domě Štěpánka Netolického v Třeboni. Přednáška Puškinův Evžen Oněgin, která se koná 1. května od 18:00, vás oslní svou hloubkou i nadhledem. Přednáší PhDr. Stanislav Rubáš, Ph.D., ředitel Ústavu translatologie Filosofické fakulty University Karlovy a nevšední zážitek z přednášky umocní procítěný přednes herečky Martiny Longinové.

 • Pietní akt 8. května

  Druhá světová válka trvala šest let. Válčilo se na území čtyřiceti států Evropy, Asie, Afriky a Oceánie. Válečné běsnění znamenalo smrt pro 26 milionů Rusů, sedm milionů Němců, šest milionů Poláků a 407 tisíc Američanů. Po válce zůstalo 35 milionů invalidů a 20 milionů sirotků. Přijďte si připomenout tyto události k Památníku obětem zla 8. května v 10 hodin.

 • Prohlídky Divadla J. K. Tyla

  Zveme vás na prkna, která znamenají svět. Přijďte na komentované prohlídky historických i moderních prostor divadla, technického zázemí, jeviště a zákulisí. V květnu se prohlídky uskuteční 15. a 29. května vždy od 13.30.

 • Utajený koncert - Mezi nebem a zemí

  Zveme všechny zájemce o vážnou hudbu na Utajený koncert orchestru Jihočeského divadla s názvem Mezi nebem a zemí. Místo konání není předem známé, ale datum ano - pátek 19. května. Z Třeboně se na místo diváci dostanou v 18:15 autobusem z autobusového nádraží. Přibližný návrat do Třeboně je ve 21:30. Vstupenky v ceně 290 Kč (včetně dopravy) lze zakoupit v Turistickém a informačním centru.

 • Vyblejskni Třeboň v pohybu! a vyhraj

  Pokud se chystáte na dovolenou na Třeboňsko, nezapomeňte doma fotoaparát! Možná se vám podaří ulovit zajímavý snímek a můžete vyhrát víkendový pobyt, sud piva nebo poukazy na lázeňské procedury. Pozor na zadání soutěže - vyfoťte Třeboň, ale v pohybu!

... přejít na aktuality