Informační servis města Třeboně • Radost v baroku – Musica Dolce Vita

  Půvab barokní hudby zvláště vynikne v prostředí kaple Schwarzenberské hrobky, kterou rozezní trio krásných dam ze souboru Musica Dolce Vita 25. srpna 2017 v 19 hodin.

 • SPEKTRUM-jedinečný koncert

  Je to neuvěřitelné - jeden zpěvák zpívá zároveň dvouhlasně. A další nepochopitelné - alikvotně nelze zpívat falešně. Nevěříte? Přijďte se přesvědčit, čeká vás mimořádný zážitek. V sobotu 19. srpna v kostele Panny Marie Královny a Sv. Jiljí v 19:30 uslyšíte alikvotní zpěv pražského sboru SPEKTRUM.

 • Retrocyklohraní & Okolo jižních Čech 2017

  Naleštěte stará kola a přijďte 2. září na Masarykovo náměstí. Letošní rok je to už 200 let, co spatřilo světlo světa první kolo. A my jsme se rozhodli tohle výročí oslavit v sobotu 2. září 2017 na Masarykově náměstí v Třeboni. Úvod dne bude patřit nejdříve současnému mezinárodnímu cyklistickému klání závodu Okolo jižních Čech, jehož letošní IV. etapa bude startovat právě z Třeboně.

 • Výstava Bratři v triku

  Unikátní výstava představí návštěvníkům v prostorách Domu Štěpánka Netolického od 15. července do 19. září něco málo z bohaté historie a produkce studia Bratři v triku, nejúspěšnějšího českého studia kresleného filmu. Snímky Bratří v triku provázejí od druhé poloviny 40. let 20. století generace českých diváků od dětství až po dospělost.

 • Soutěž o informační centrum roku 2017

  Vážení a milí Třeboňáci, návštěvníci našeho informačního centra, byli jste spokojeni se službami třeboňského infocentra? Cítili jste se u nás příjemně? Pokud ano, podpořte nás v soutěži Informační centrum roku 2017.

 • Hudební festival Malý Mordechaj

  Prostory Pergoly u sv. Víta budou toto léto každý pátek ožívat hudbou. Na břehy rybníka Zadní Kouty totiž zavítá hudební festival Malý Mordechaj. Vstupné je dobrovolné. Každý z koncertů se uskuteční v čase 17:30 - 19:30.

 • Sbíráme kabelky, dětské knihy a bižutérii!

  Kabelky a dětské knihy, které vám zůstávají ve skříních, můžete donést i letos na odbor kultury a cestovního ruchu a to do 6. září. Navíc můžete přidat i bižutérii. Uděláte tak radost nejenom jejich novým majitelkám, ale hlavně podpoříte dobrou věc. První dvě knihy a krabičku plnou bižu přinesla paní Růžena Melicharová. Můžete ji následovat.

 • Vyblejskni Třeboň v pohybu! a vyhraj

  Pokud se chystáte na dovolenou na Třeboňsko, nezapomeňte doma fotoaparát! Možná se vám podaří ulovit zajímavý snímek a můžete vyhrát víkendový pobyt, sud piva nebo poukazy na lázeňské procedury. Pozor na zadání soutěže - vyfoťte Třeboň, ale v pohybu! Jak na to? Poradí Vám při workshopu 9. srpna fotograf a šéf Syndikátu jihočeských novinářů Petr Vitoň.

 • Skryté příběhy v Třeboni

  Už jste slyšeli o tom, že si v Třeboni můžete s dětmi zahrát pátrací hru SKRYTÉ PŘÍBĚHY? Zapojte se do hry, vydejte se do roku 1573.

... přejít na aktuality