Informační servis města Třeboně • 25. 3. v 19.30 – Bosé nohy v parku - divadelní předplatné

  Romantická komedie nejen o lásce. Líbánky skončily a mladí novomanželé se vydávají na dlouhou trať každodenní rutiny a začínají si budovat společné hnízdečko lásky. Jde o to, jak přežít první společnou noc v nezařízeném bytě. A následně si odbýt setkání s její konzervativní matkou a exotickým sousedem, sukničkářem. Opravdový křest ohněm. Skvělá podívaná na první trable novomanželů...

 • Jan Novotný: Kresba – akvarel – grafika

  Srdečně vás zveme na výstavu Jana Novotného: Kresba – akvarel – grafika, která bude k vidění v domě Štěpánka Netolického od 5. do 31. března 2017. Komentované prohlídky výstavy s autorem se uskuteční ve čtvrtek 30. března v 16:00 a 17:00.

 • Prohlídky Divadla J. K. Tyla

  Zveme vás na pravidelné prohlídky Divadla J. K. Tyla, které se uskuteční 6., 13., 20. a 27. března vždy od 13:30. Při komentovaných prohlídkách se podíváte do historických i moderních prostor divadla, technického zázemí, jeviště i zákulisí.

 • Výstava Goethe a jihočeská šlechta

  Město Třeboň a Státní oblastní archiv v Třeboni si vás dovolují pozvat na výstavu Goethe a jihočeská šlechta – setkání slavného básníka s Buquoyi, Černíny, Paary a Schwarzenbergy. Výstava probíhá od 11.–31. března.

 • Květiny zaplaví Třeboň

  V sobotu 8. dubna bude Masarykovo náměstí patřit Květinové Třeboni. Řemeslné a květinové trhy doplní zahradnický a zahrádkářský sortiment. Vyroste tu nový strom kraslicovník obecný, který může každý přizdobit vlastním velikonočním vajíčkem. Znít tu budou jarní písničky v podání Malého Furianta. Oči návštěvníků potěší show českých špičkových floristů a rozkvetlé amaryllisy v zámeckých komnatách.

 • Absolventka ZUŠ Třeboň nominována na Thálii

  V kategorii Muzikál, opereta nebo jiný hudebně dramatický žánr získala užší nominaci na Cenu Thálie 2016 Lenka Pavlovič. Rodačka z Českých Velenic absolvovala třeboňskou Základní uměleckou školu pod dívčím jménem Kotrbová. Zda cenu získá, bude jasno v sobotu 25. března v Národním divadle a u obrazovek České televize.

 • Vyfukujte vajíčka!

  Škoda každého vajíčka, které od dneška jen rozklepnete a nevyfouknete. Velikonoce jsou za rohem a na Masarykově náměstí vyroste úplně nový strom - kraslicovník pestrý. A právě vaše obarvené skořápky ho mohou krásně ozdobit. V plné kráse bude možné kraslicovník poprvé obdivovat při Květinové Třeboni 8.dubna.

 • Expediční kamera v Třeboni!

  Kam a za jakým dobrodružstvím vyrazit? Přesně v tomto vám pomůže filmový festival Expediční kamera. Svým rozsahem největší outdoorový festival v Česku a na Slovensku zavítá letos i do Třeboně a to ve dvou promítacích dnech, ve středu 29. března a v pátek 31. března v domě Štěpánka Netolického.

 • Třeboňský rynek letos počtvrté!

  Máte kapelu, soubor nebo jste spíše sólový hráč nebo hráčka? Hrajete (si) pro radost? Chtěli byste to, co umíte, veřejně ukázat? Tak přijeďte v první polovině srpna do Třeboně! Nabídneme vám podium a zvukaře s aparaturou.

 • Vyblejskni Třeboň v pohybu! a vyhraj

  Pokud se chystáte na dovolenou na Třeboňsko, nezapomeňte doma fotoaparát! Možná se vám podaří ulovit zajímavý snímek a můžete vyhrát víkendový pobyt, sud piva nebo poukazy na lázeňské procedury. Pozor na zadání soutěže - vyfoťte Třeboň, ale v pohybu!

... přejít na aktuality